Wszyscyśmy otrzymali dar wolności…

Takimi słowy w czasie mszy w hangarze lotniczym lotniska Wilamowo pod Kętrzynem ks. infułat Adolf Setlak wprowadził zgromadzonych gości w atmosferę mszy poświęconej wielkim Polakom – Prymasowi Tysiąclecia Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu i Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Tym, którzy nam tę drogę do wolności wskazywali.

 

 

 

 

Dziś na tym lotnisku miałem przyjemność, wspólnie z radnym Józefem Wawrzynem i za zgodą przewodniczącego Rady Miejskiej w Gołdapi Andrzeja Pianki, reprezentować gołdapski samorząd podczas jubileuszowych obchodów „Dnia Pamięci…

Udział nasz, jako osób na tę uroczystość zaproszonych, został zauważony w wystąpieniu przedstawicieli władz kościelnych.

We wstępnej części obchodów głos zabierali organizatorzy, w tym pan prezes AKJ Stanisław Tołwiński oraz zaproszeni goście. Na mnie, a mniemam, że i na wielu innych, największe wrażenie zrobił znakomity w treści i sposobie wygłoszenia głos przekazany przez burmistrza Kętrzyna pana Krzysztofa Hećmana, który swoimi słowami poruszył serca i umysły zebranych. Przyznam, że bardzo rzadko słyszałem tak dobrze skonstruowane i trafne wystąpienie.

Po uroczystym złożeniu wiązanek pod kamieniem pamiątkowym, w hangarze lotniczym odbyła się uroczysta msza z udziałem wojska, sztandarów. Podczas niezwykle przejmującego kazania ks. infułat Adolf Setlak w sposób bardzo przekonujący ale jednocześnie delikatny i z poszanowaniem wszystkich ukazał zebranym jak obaj Wielcy Polacy – bohaterowie Uroczystości, wskazywali nam wszystkim drogę do wolności. Mówił: „wszyscyśmy otrzymali dar wolności…”

Na koniec obchodów uczestnicy święta przyjęci zostali znakomitym bigosem.

Dziękujemy organizatorom za tę uroczystość a panu Stanisławowi Tołwińskiemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

J.S.


Aktualności

Powiązane artykuły