Na sportowo i – jak zawsze – bardzo zdrowo! Otwarcie nowego boiska przy szkole w Grabowie

W sobotę, 6 października, nowe boisko szkolne w Grabowie zaroiło się od gości, uczniów i nauczycieli oraz rodziców. Dopisało nam słoneczko, które nie zawiodło w najważniejszych dla nas chwilach, bowiem oprócz otwarcia boiska wspólnie przyjęliśmy uroczyste ślubowanie naszych pierwszaków oraz podsumowaliśmy IV edycję kampanii Tygodnia Dobrego Chleba.

 

 

 

 

Niezwykła uroczystość inauguracji obiektu sportowego odbyła się na tymże obiekcie, a rozpoczęło ją oficjalne przywitanie gości przez panią dyrektor Irenę Łobacz, która jednocześnie przedstawiła program spotkania.

Chwilę później nastąpiły przemówienia szanownych gości oraz poświęcenie boiska. Jako pierwszy zabrał głos pan burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, który po raz kolejny wzruszająco odniósł się do osobistej przeszłości (jako absolwent naszej szkoły), aby udowodnić swoimi staraniami o nasze boisko, że intensywnie myśli o przyszłości dzieci i dorosłych, którzy będą użytkować nasz obiekt.

Następnie głos zabrał ksiądz proboszcz Tadeusz Kulesza, który – przywołując słowa Pisma Świętego – podniósł znaczenie wspólnej pracy i pobłogosławił wszystkim przyszłym sportowcom oraz poświęcił obiekt. Kolejnym punktem uroczystości było wspólne (przy udziale naszych małych chętnych pomocników) przecięcie wstęgi i „otwarcie” boiska przez pana burmistrza i panią dyrektor oraz wykonawcę obiektu.

Wstęga niemalże rozpłynęła się w kawałkach. Po części bardziej oficjalnej przyszedł czas na występy naszych uczniów, którzy przygotowali część artystyczną nawiązującą do najważniejszych w sporcie idei braterstwa, rywalizacji fair play, nieustającej pracy nad sobą oraz miłości. Ciekawym akcentem okazały się czarujący taniec szóstoklasistek oraz przepiękna aranżacja piosenki „Sportowe marzenia” w wykonaniu Gabrysi Skuzy. Uczniowie złożyli także przysięgę, że będą korzystać z boiska godnie i z zapałem w czasie sportowych rozgrywek.

Następnie wszyscy zgromadzeni przenieśli się na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie. Pierwszaki pod okiem wychowawczyni przygotowały wiersze i piosenki, które w pełni ukazały ich entuzjazm do zdobywania wiedzy. „Nowi” uczniowie otrzymali dyplomy pamiątkowe, o wręczenie których poproszono samego pana burmistrza. Następnie ustawili się do pamiątkowych fotografii, a chwilę później otrzymali prezenty od swoich starszych kolegów z klasy II oraz III. Miły gest osłodził ten dzień, zwłaszcza że na zakończenie tejże uroczystości wszyscy uczniowie i nie tylko otrzymali także coś słodkiego! Dziękujemy za słodkości panu Zdzisławowi Galińskiemu.

Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie kampanii Tydzień Dobrego Chleba. Po krótkim słowie wstępu na temat historii i znaczenia chleba mogliśmy obejrzeć skecz przygotowany przez starszych uczniów pod tytułem „Zwykły chleb – niezwykły wybór”, który rozbawił całą publiczność i wprawił nas w dobry nastrój. W takim to dobrym nastoju przeszliśmy do najsmaczniejszego punktu programu – do wspólnej degustacji w atmosferze swobodnej rozmowy i dobrotliwej wymiany poglądów. Smacznego! Oj, było smacznie! Podczas podziwiania i próbowania przyniesionych wypieków i potraw dzieci i starsi chętnie zaglądali także na stoisko promocyjne urzędu miasta, które gościliśmy na dolnym korytarzu – a tam można było otrzymać baloniki, cukierki, piłeczki i inne promocyjne gadżety.

Ten dzień okazał się piękną i ważną uroczystością dla społeczności naszej szkoły oraz był dobrym pretekstem do spotkania życzliwych ludzi, którzy włączyli się w jego przygotowanie. Dziękujemy Wam Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele za wspólną pracę i zaangażowanie!

Brygida Mościńska


Aktualności

Powiązane artykuły