Świętujmy w radości odzyskanie Niepodległości

Pod takim hasłem w dniach 28-30 września młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania w Gołdapi uczestniczyła w Wojewódzkim Spotkaniu Młodzieży Aktywnej. Organizatorami byli Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Mrągowie oraz Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP. W spotkaniu oprócz naszej jednostki wzięli udział uczestnicy i wychowawcy z Olsztyna, Mrągowa, Olecka, Pasłęka, Elbląga, Pisza i Ostródy.

 

 

 

 

Głównym celem przedsięwzięcia było uczczenie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, edukacja historyczna i patriotyczna młodzieży, integracja oraz wymiana doświadczeń i dobrych praktyk z działalności samorządowej. Uczestnicy omówili efekty realizacji inicjatyw przeprowadzonych w jednostkach macierzystych na rzecz środowiska lokalnego. Przestawili również swoje plany na teraźniejszy rok szkolny.

Pierwszego dnia pobytu, po uroczystym przywitaniu i grach integracyjnych młodzież spotkała się z panem Bogdanem Sałgutem – wiceprezesem Stowarzyszenia Dzieci Wojny, działaczem podziemia solidarnościowego. W kolejnym dniu spotkania cała grupa zwiedzała Wilczy Szaniec w Gierłoży. Po powrocie odbyły się wybory Zarządu Wojewódzkiego Klubu Aktywnych, następnym punktem pobytu były warsztaty teatralne z coachem oraz zajęcia plastyczne, na których wspólnie wykonaliśmy baner pod hasłem: Ojczyzna Honor Patriotyzm. Wieczorem wszyscy spędzali miło czas przy ognisku piekąc kiełbaski i śpiewając pieśni patriotyczne. Ostatniego dnia nastąpiło podsumowanie całego spotkania i jego ewaluacja. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Była to wspaniała lekcja historii, którą wszyscy na długo zapamiętamy.

Kadra wychowawcza


Aktualności

Powiązane artykuły