Radni Rady Powiatu Gołdapskiego

Wybrano piętnaścioro radnych do Rady Powiatu Gołdapskiego. Siedmioro z nich pełniło tę funkcję w kończącej się kadencji.

Radni Rady Powiatu Gołdapskiego na kolejną kadencję:

1. Andrzej Ciołek (KWW Wspólna Gołdap);

2. Józef Dominiuk (KWW Nasza Gołdap);

3. Jarosław Dzienis (KWW Nasz Powiat Współpraca i Rozwój)

4. Anna Falińska (KWW Nasza Gołdap);

5. Wacław Grenda (KWW Nasz Powiat Współpraca i Rozwój);

7. Alicja Iwaniuk (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska);

6. Małgorzata Kuliś (KWW Dalszy Rozwój);

8. Marek Kuskowski (KWW Wspólna Gołdap);

9. Marian Podziewski (KWW Nasza Gołdap);

10. Leszek Retel (KWW Nasza Gołdap);

11. Grażyna Senda (KWW Prawo i Sprawiedliwość);

12. Karol Szablak (KWW Wspólna Gołdap);

13. Wioletta Tomaszewska-Walc (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska);

14. Marzanna Wardziejewska (KWW Wspólna Gołdap);

15. Stanisław Wójtowicz (KWW Dalszy Rozwój);

Po raz kolejny radnymi powiatowymi zostali: Andrzej Ciołek, Wacław Grenda, Małgorzata Kuliś, Alicja Iwaniuk, Leszek Retel, Grażyna Senda i Marzanna Wardziejewska.

Po czterech radnych wprowadziła KWW Wspólna Gołdap oraz KWW Nasza Gołdap. Po dwóch radnych weszło z ugrupowań – KWW Nasz Powiat Współpraca i Rozwój, Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska i KWW Dalszy Rozwój. Jedną radną wprowadził KWW Prawo i Sprawiedliwość.


Aktualności

Powiązane artykuły

31 komentarzy do “Radni Rady Powiatu Gołdapskiego

 1. Zorientowany

  ” Gratulacje ” dla wyborców głosujących w gminie Banie Maz. ( szczególnie dla tych którzy głosowali w Żabinie ) – na kandydata do Rady Powiatu mieszkającego w gminie Gołdap. Załatwiliście sobie właśnie budowę drogi , tylko że będzie to droga z m. Jany do m. Rożyńsk M. Wy dalej z Żabina do Rogal będziecie musieli jęździć czołgami.

 2. Ciekawa opcja

  OOO … to zapowiada się ciekawa „walka” ! Rozłam w jednym ugrupowaniu, czy całe ugrupowanie poprze jedną z opcji ?

  1. Grzegorz

   Żadna walka, sprzedadzą się za „garść srebrników” (w tym przypadku funkcję wicestarosty) na zasadzie: nasz człowiek będzie starostą, wasz będzie wice. Zobaczymy, kto kogo czym kupi… (stawiam, że Ciołek i Podziewski będą „szefować” powiatem).

   1. Columbo

    Wydaje mi się inaczej. W nowym składzie radnych miejskich, musi zwolnić się fotel Prezesa Wik-u, więc szefem powiatu zostanie Pan Dzienis.

 3. Irka

  Sami Starsi,nikogo młodego.Którzy mają inne spojrzenie na otaczającą rzeczywistoś.Szkoda,że dostali się sami starsi.

  1. Anonim

   Pani Irko,
   przepraszam ale to właśnie Marian Podziewski nawoływał do zmiany pokoleniowej w samorządzie. Panie Marianie – powiatu to już nie dotyczy? Czas oddać władzę młodszym 😉 Będzie szansa by pokazać gołdapianom przykład.
   P.S. Sprawdziłem, w nowym składzie rady powiatu jest jeden człowiek, który jest rówieśnikiem burmistrza, więc jest szansa na świeże spojrzenie na otaczającą rzeczywistość 😉

 4. Anonim

  Wyborców Grażyny Barbary Senda zachęcam do lektury BIP IPN Suwałki z podaniem jej danych j.w oraz do lektury „Serce matki i prochy syna ” który to artykuł znajdziecie w wyszukiwarce google. Czy wam nie wstyd ?
  Andrzej Tobolski

  1. Remigiusz

   Szanowny panie Tobolski !!!.
   Wyborcy Pani Grażyny Barbary Senda nie potrzebują porad i zachęt co mają czytać lub mówić. To pan powinien zapoznać się z zasadami dobrego wychowania .Być może ma pan wykształcenie wyższe ,ale na pewno ma pan poważne braki w wykształceniu podstawowym.

 5. ktoś

  Żałosne, że Ciołek i Podziewski jeszcze mają parcie na władzę.Wstyd,że zabierają szansę MŁODSZYM!!!

 6. Aneta

  Ludzie! Przecież tacy jak Karol Sz, Stanisław W i Józef D. to tylko im filce włożyć. Przecież w tej radzie trzeba mieć jakiś rozum, jakieś pojęcie. Gdzie wy macie rozum takich wybierając?

 7. Dwa komentarze nie zostały opublikowane…

 8. Anonim

  Proszę przyjrzeć się dokładnie Art. 21 ustawy o samorządzie powiatowym !

 9. Iza

  Mnie przeraża to w jaki sposób kandydaci na radnych czy Burmistrza „walczą” o wyborców. Pewne małżeństwo to już nie pierwszy raz na ten czas uruchamia biuro przewozów pasażerskich PN „Dzienis-kol” i prawdopodobnie dochodzi do korupcji wyborczej.To samo dotyczy kandydata na Burmistrza ,który w sobotę w czasie ciszy wyborczej stawiał piwo młodym chłopakom w zamian za oddanie głosu. Znam nazwiska 2 osób,które to potwierdziły.Ul.Lwowska sklep Lewiatan.Monitoring jest zabezpieczony.Są informacje o Hołdyńskim,Ciołku i Steciu z ich akcji pod sklepem w Galwieciach.
  To tylko strzępy informacji,ale można się domyślać co jeszcze desperaci-kandydaci wyczyniali.Ja nazwę to niestety z obarczeniem strony skorumpowanej PGR GOLDAP. WSTYD WSTYD WSTYD

  1. Wnuczka

   Mam pytanie do państwa radnych Dzienis: czy jeżeli ten dziadziuś ponad osiemdziesięcioletni z podgołdapskiej miejsowości zachoruje i będzie potrzebował zawiezienia do lekarza, to rozumiem, że chętnie go zawieziecie i będziecie służyć pomocą starszemu człowiekowi? Czy może się mylę i Wasza dobroduszność w stosunku do starszego człowieka skończyła się wraz z oddaniem przez niego na Was głosu? Nie mogę pojąć tego parcia na władzę do tego stopnia, by wykorzystywać staruszka, który czuł się zobowiązany, by na Was głosować, bo łaskawie go zawieźliście do lokalu wyborczego! WSTYD! Zadzwonię do Was, kiedy dziadziuś będzie potrzebował pomocy społeczników radnych, którzy tak chętnie podwiozą itd…

   1. Anonim

    Zadzwoń podwiozę…Nie ma problemu…Jak masz 80 lat odezwij się…Inteligencja Wasza jest poniżej zera…

    1. Beata

     Dlaczego odpowiadasz? Czy ty jesteś państwem Dz. Do nich skierowane było pytanie. A może kimś bliskim, bo komentarze anonima są bardzo agresywne i …

     1. Anonim

      Co i…agresywni jesteście Wy…Ja rodzina może Twoja.

     2. Anonim

      A Ty dlaczego sie udzielasz…

  2. Anonim

   „prawdopodobnie dochodzi do korupcji wyborczej.”
   Stawiano wódkę, czy też w inny sposób zabiegano o głosy „wyborców” ?

  3. Anonim

   Wstyd i Ci ludzie chcieli piastować takie stanowiska.

  4. Anonim

   Ty mądry A Ty od kiełbasy wyborczej nie masz sra…ki…

  5. Jan Steć

   Pani Izo, czy może Pani wyraźniej napisać jaka „akcja” miała miejsce pod sklepem w Galwieciach? Chcę mieć solidne podstawy do dalszych działań.

   1. Jan Steć

    Aha. Więc jest tak, Pani „Izo” jak się spodziewałem. Na razie w ten sposób będę się tu do Pani zwracał, choć – jak mnie poinformowano – ustalenie Pani danych personalnych jest kwestią dni, myślę, że zdążę jeszcze przed pierwszymi dniami listopada! ).Nie odpowiada Pani na moją prośbę. Moje zdanie jest takie, zachowuje się Pani jak pies, który szczeka ze środka budy bo boi się z niej wyjść (mam na myśli, że pisze Pani bzdury i nie podpisuje się swoim nazwiskiem). Dla tych, którym przyszło do głowy, że coś w głupotach pani Izy jest na rzeczy, wyjaśniam: tak, w jeden z przedwyborczych dni w trójkę (kandydat na burmistrza Wojciech Hołdyński, kandydat na radnego Rady Powiatu Andrzej Ciołek i ja ) odwiedzaliśmy mieszkańców Galwieć (jak robiło to w całej gminie wielu innych kandydatów) informując ich o naszych zamiarach wyborczych i prosząc o głosy. Zapewne chodzi o sytuację, kiedy zatrzymaliśmy się też obok miejscowego sklepu, przed którym przebywało w tym czasie kilku klientów. Tak jak z innymi mieszkańcami, rozmawialiśmy także z nimi, przekazując swoje ulotki wyborcze i chwilę dyskutując na tematy związane z sytuacją w gminie. Nikt z naszej trójki wówczas nie kupował, nie spożywał ani nie oferował żadnej z tych osób (ani nikomu innemu) alkoholu czy też innych zakupów. Jeśli ktoś ma inną wiedzę na ten temat bardzo proszę o poinformowanie mnie i innych czytelników, w sposób otwarty, pod swoim imieniem i nazwiskiem.

    1. Marek

     Panie Janie co Pana tak zbulwersowało w wpisie Pani Izy, przecież to co ona napisała, Pan w tym swoim wpisie powyżej Pan potwierdza, że był Pan koło sklepu, rozmawiał z ludźmi i rozdawał ulotki, a co ona napisała – „Są informacje o Hołdyńskim,Ciołku i Steciu z ich akcji pod sklepem w Galwieciach” Nic tam nie jest o piciu alkoholu w Galwieciach. Proszę przeczytać jeszcze raz spokojnie wpis Pani Izy ze zrozumieniem. Pozdrawiam i spokoju życzę.
     Marek Bludnik

  6. xxx

   Panie Mrożonka to ty? Już mi brakowało twoich objawień. Ps. A jak tam przeprosiny dla Hołdyńskiego i Sendy? Redagujesz? Już nie mogę się doczekać. Pisz szybciej.

 10. Radny nie poradny

  W Grabowie ponoć 35 zł pewien Pan płacił za oddany glos… Oglądamy sie na zachód a postepujemy jak na wschodzie. Obudź się Polsko….

 11. Anonim

  Zastanawiam sie czemu najwięcej wypisywania glupocin jest na org.

  1. Sławomir

   Ponoć inny portal filtruje posty

 12. Baniak Mazurski

  Wszystko jestem w stanie zrozumieć, ale nie rozumiem bezmyślności wyborców z Mieduniszek, Rapy, Widgir, Jagiel i reszty miejscowości z północy gminy Banie Mazurskie. Wybrali radnego powiatowego, który jest człowiekiem burmistrza Gołdapi z terenu gminy Gołdap, z gminą Banie Mazurskie praktycznie nie wiąże go nic. Nie tak dawno duża grupa mieszkańców z rejonu w/w miejscowości protestowała i blokowała Gołdap, bo droga powiatowa z Mieduniszek przez Rapę , Widgiry nie nadawała się w ogóle do ruchu pojazdów i pieszych. Teraz głosując za człowiekiem z gminy Gołdap pozbawili gminę Banie Mazurskie radnego powiatowego. Wcześniej było trzech , teraz zostało tylko dwóch. Teraz „drodzy” wyborcy kupcie sobie , gumofilce i wodery oraz tyczkę. Bo droga zapewne będzie ale tylko z Janek do Gołdapi . Z Mieduniszek przez Rapę i Widgiry do granicy gminy Gołdap będzie jeno dziurawa ścieżka przez bagna.

 13. Anonim

  Chyba myślicie że będzie druga tura…dalej nie pogodziliscie się z przegrana …dość skowytu…Posprzątajcie plakaty…Bo już nie chce się patrzeć na Holdynskiego na każdym rogu