Pod słońcem Toskanii

A Włochy wymarzone. // Górami naznaczone // Na chwilę dla nas dane // I w słońcu skąpane. W dniach 7-16 września grupa słuchaczy GUTW wraz z innymi uczestnikami odbyła wycieczkę do słonecznej Toskanii.

 

 

 

 

Toskania to najbardziej artystyczny i romantyczny region Włoch. Ziemia, po której chodzili Leonardo da Vinci i Michał Anioł, jest bogata w nieskończone skarby sztuki i architektury, słynie także z przepięknych rozmarzonych krajobrazów z charakterystycznymi domami na wzgórzach, do których prowadzą cyprysowe aleje.

Jechaliśmy przez Czechy i Austrię podziwialiśmy piękne, wysokie Alpy Austriackie, nocowaliśmy na terenie Austrii. Po drodze zwiedziliśmy Padwę .W Toskanii mieszkaliśmy w znanym kurorcie sanatoryjnym Montecatini Terme, które wody słyną z właściwości leczniczych. Stamtąd codziennie

wyruszaliśmy na zwiedzanie i poznawanie uroków tej cudownej krainy.

Lukka – wytworne miasto otoczone renesansowymi murami. Zwiedziliśmy historyczne centrum – katedrę San Martino, plac Napoleona, romańską bazylikę z relikwiami patrona miasta – św. Zyty.

Piza – plac cudów ze słynną Krzywą Wieżą, katedrę, baptysterium.

Siena – jedno z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Piazza del Campo, plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, katedra z rzeźbami Nicoli i Giovanniego Pisano, Donatella i Michała Anioła.

San San Gimignano – zwane miastem pięknych wież oraz średniowiecznym Manhattanem, którego historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wzgórza Chianti – region słynny z winnic i pięknych miasteczek – stare brukowane, świetnie utrzymane kolorowe uliczki, urokliwe domy.

Wenecja – rejs statkiem po kanałach, piękne miasto z Placem i Bazyliką św. Marka, Most Westchnień i mnóstwo sklepów i sklepików z pamiątkami.

Florencja – stolica Toskanii – cudowne miasto z wieloma zabytkami, piękna panorama ze wzgórza Michelangelo.

Nie da się opisać wrażeń wzrokowych i duchowych, jakich doznaliśmy, trzeba to przeżyć.

Pogoda nam dopisała, humory też.

To był nasz kolejny bardzo udany wyjazd.

Powiązane artykuły