Obrazy do pokoju dla dzieci

Urządzanie pokoju dla dziecka nie jest łatwą sprawą. Trzeba przecież uwzględnić nie tylko gust rodziców, ale również malucha, a jego pomysły niekoniecznie muszą odpowiadać dorosłym. Propozycja oryginalnych dekoracji, jakimi są obrazy dla dzieci powinna spotkać się z aprobatą najbardziej wymagającego brzdąca. Wzory zaprojektowane z myślą o najmłodszych sprawią, że w pokoju maluszka wyczaruje się cudowny klimat.

Dekoracje w królestwie dziecka

Ciekawe dla oka motywy w żywych barwach oraz tematyka dostosowana do zainteresowań czynią z obrazów dla dzieci doskonałą ozdobę ich pokoju. Tworzą niezwykły wręcz nastrój, a jednocześnie fantastycznie stymulują rozwój emocjonalny i psychiczny maluchów, o czym zgodnie przekonują eksperci. Dziecko w tak pięknie zaaranżowanym pokoju będzie się lepiej czuć, a także bardzo dobrze rozwijać.

 

Kolorystyczne wariacje dla niemowląt

Maluszek do pierwszego miesiąca życia nie rozróżnia kolorów, a widzi jedynie odpowiednio duże i wyraźne zestawienia kontrastowe bieli i czerni. Można zawiesić na ścianie obraz na płótnie przedstawiający czarne kwadraty, koła czy pasy wymalowane na białym tle. Chociaż taki wybór może zaskakiwać, to warto dopasować obrazy dla dzieci do tego, co aktualnie widzi dziecko. Tylko wtedy będą pozytywnie wpływać na rozwój zmysłów malucha.
Świat zaczyna nabierać kolorów po drugim miesiącu życia, a dziecko niespełna półroczne znakomicie widzi już wszystkie barwy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wtedy pojawił się na ścianie wielokolorowy obraz w ramie, szczególnie w ciepłych odcieniach żółtego, pomarańczowego i koloru czerwonego. Ważne, aby obrazy nie przedstawiały zbyt wielu małych elementów.

Pomysły na dekorację ścian w pokoju przedszkolaka

Dzieci w wieku przedszkolnym mają już swoje zainteresowania i rodzice powinni je uwzględnić przy wyborze ozdób ściennych. Obrazy dla dzieci związane tematyczne z ulubionymi bohaterami bajek to zaledwie jedna z propozycji. Dziewczynki wyjątkowo chętnie sięgają po kolorowe kompozycje związane z przyrodą. Ładny obraz w ramie przedstawiający wesołe zwierzątka, a zwłaszcza konie, małe psy, kotki czy barwne motyle ucieszy niejedną młodą damę. Popularne są również księżniczki, wróżki oraz jednorożce.
Trochę inaczej będą się prezentować ściany w pokoju małego dżentelmena. Na pewno nie tak słodko i uroczo, ale równie pięknie. Chłopcy lubią sport i technikę, więc trudno się dziwić, że często wybierają obrazy z samochodami, pociągami i majestatycznymi żaglowcami. A młodzi kibice nie wyobrażają sobie swojego królestwa bez choćby jednego obrazu z motywem piłki nożnej lub z ulubionym piłkarzem. Nie można też zapominać o nieśmiertelnych dinozaurach.

A jakie obrazy sprawdzą się dla starszych dzieci?

Tematyka obrazów do pokoju dziecka w wieku wczesnoszkolnym niekoniecznie musi się zmienić, ale z czasem będzie coraz mniej bajkowo na rzecz bardziej realistycznych wizji. Rodzice muszą też pogodzić się z faktem, że dzieciom zmieniają się upodobania, a wnętrze ich królestwa staje się mocno zindywidualizowane.

Na co należy zwrócić uwagę?

Obrazy dla dziecka muszą być trwałe, a zarazem niepodrażniające. Idealnie sprawdzą się obrazy na płótnie z pigmentowym nadrukiem wysokiej jakości, który wiernie odzwierciedli wszelkie kolory, a jednocześnie jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia malucha i dla środowiska. To dobry wybór na uatrakcyjnienie pokoju małego szkraba.

Zdjęcia do artykułu dostarczył portal artystów GURUPA oraz sklep internetowy z fotowydrukami FOTEKS.


Porady

Powiązane artykuły