Gołdapscy emeryci uroczyście pożegnali lato

Liczne grono gołdapskich seniorów spotkało się jak zawsze z własnymi koszyczkami aby na łonie natury pożegnać lato. Była to świetna okazja, aby wspólnie się zobaczyć, pogadać, pośpiewać, a nawet potańczyć, bo to przecież super rehabilitacja psychiczna i fizyczna.

 

 

 

 

Na to radosne spotkanie ochoczo przybyli nasi gołdapscy włodarze: starosta Andrzej Ciołek oraz burmistrz Tomasz Luto, którzy to stwierdzili, że nikt tak nie umie cieszyć się każdą chwilą życia, jak to grono trochę starszych i trochę w średnim wieku ludzie.

Przewodnicząca Helena Łukaszewicz przygotowała osobiście pyszny bigos i kiełbaski na ognisko. Na deser były pączki i każdemu czekolada z kwiatuszkiem – na znak, że lato już za nami. Szefowa dbała, aby wszyscy świetnie się czuli i dobrze się bawili.

Mężczyźni przygotowali ognisko, co doceniła Helenka wręczając im drobne upominki – ot taki miły gest. Pan burmistrz przybył również z drobnymi upominkami dla seniorów.

Pogoda dopisała i każdy się cieszył ze wspólnego spotkania. Były różne zabawy, tańce w parach i kółeczkach.

Związkowy zespół „Wrzos”wykonał kilka piosenek, dobranych na tę okoliczność, co podchwycili wszyscy zgromadzeni, a echo niosło melodie po lesie.

Wszyscy rozstali się pełni optymizmu w oczekiwaniu na następne spotkanie, które odbędzie się 20 października z okazji „Dnia Seniora”.

Wcześniej (8 października o 12.00) przewodnicząca zaprasza wszystkich podopiecznych do siedziby związku na spotkanie z przedstawicielami ZUS oraz z przedstawicielami Starostwa. Będą udzielane różne porady.

Red C.B-B

Powiązane artykuły