O co pytali radni pod koniec kadencji?

Nie ma na razie informacji o tym, czy przed wyborami odbędzie się jeszcze jedna sesja Rady Miejskiej, choć na 19 października zostało zaplanowane uroczyste posiedzenie Rady Powiatu. Ostatnia sesja Rady Miejskiej odbywała się podczas dwóch posiedzeń, bowiem kontrowersje wzbudzał projekt uchwały dotyczącej skargi na burmistrza. W końcu rada zaakceptowała skargę jako zasadną, mimo tego, że radna Celina Ostrowska zaproponowała, by zamienić „zasadną” na „bezzasadną”.

 

 

 

Propozycja radnej jednak nie przeszła.

Podczas ostatniego posiedzenia radni zgłosili kilka interpelacji. W związku z tym powstaje pytanie – czy doczekają się na nie odpowiedzi przed końcem kadencji? Wszak to już tylko tydzień został do wyborów samorządowych.

Niżej pliki dźwiękowe, zawierające większość wypowiedzi, które miały miejsce na tym posiedzeniu. Kierując się wyrokiem pierwszej instancji Sądu Okręgowego w Suwałkach pominięta została polemika pomiędzy Wojciechem Hołdyńskim i Andrzejem Tobolskim.

Andrzej Pianka:

 

Celina Ostrowska:

 

Andrzej Pianka i Celina Ostrowska:

 

Nawiązując do tego punktu radny Władysława Pawłowski zapytał – co niesie za sobą ta uchwała? Odpowiedzi udzieliła prawnik Barbara Woźniak:

 

Marian Mioduszewski zapytał między innymi – co jest powodem opieszałości we wcielaniu w życie znowelizowanej ustawy oświatowej w aspekcie regulaminu wynagradzania pracowników?

Interpelację Komisji Rewizyjnej zgłosił radny Ryszard Wrzosek – dotyczyła między innymi kosztów audytów przeprowadzonych w podległych gminie instytucjach, niedokończonego od dłuższego czasu audytu w Szkole Podstawowej nr 3 i tego, w jaki sposób został wyłoniony audytor. Jednocześnie zgłaszający interpelację poinformował, że „audyty przeprowadzone w roku 2015 kosztowały 41 tysięcy”.

 

Tomasz Luto i Ryszard Wrzosek:

 

Radny Andrzej Murzyn zapytał burmistrza o to – czy prawdą jest, że otrzymał on pismo pracowników urzędu zaniepokojonych wcielaniem nowego systemu informatycznego? Pytał też o dalsze kroki związane z tym problemem.

 

Radny Jan Steć zapytał – jakie są dalsze losy wniosku Komisji Ochrony Środowiska, Ochrony Zdrowia i Uzdrowiska, dotyczącego możliwości zatrudnienia osób, które zajmowałyby się czystością na terenie wiejskim?

 

Ten sam radny wyraził pozytywne zdanie na temat dotychczasowych efektów oczyszczania jeziora Gołdap i zaproponował, by ułatwić mieszkańcom wsi uzyskanie recept na leki.


Aktualności

Powiązane artykuły

130 komentarzy do “O co pytali radni pod koniec kadencji?

 1. MOŻE JEST COŚ NIE TAK W TYM URZĘDZIE...

  Są filmiki „prawdy”, jest wiele informacji pokazujących w jaki marazm i nijakość pod obecnymi rządami popadło nasze miasto i gmina. W RM mamy radnego kłamcę, w spółkach i instytucjach miejskich mamy prezesów, karierowiczów – byłych radnych i znów kandydatów na radnych, mamy dyrektorów instytucji i szkól miejskich, – „fachowców”, którzy stają ramię w ramię z dotychczasowym burmistrzem. Zdaje się. że obywatel, gołdapianin to tyko narzędzie do realizacji ich pragnienia „władzy” nawet takiej nad dwoma, trzema ludźmi, ale „władzy.” Co to, za ludzie?
  Tak właściwie za cały komentarz tego, co się dzieje w Urzędzie Miasta, w Radzie Miejskiej, i tego jakim szefem miasta Gołdap i człowiekiem jest obecny burmistrz może być komentarz młodej, odważnej. dziewczyny, społeczniczki i kandydatki na radną z ugrupowania najbardziej samodzielnych, odważnych i społecznie ambitnych ludzi. Jej słowa mówią to, czego wielu ludzi podległych urzędującemu burmistrzowi nie powie, bo się boi. Zobaczcie wypowiedź i komentarz Majki i przemyślcie to. Materiał pod tym adresem: https://web.facebook.com/maja.poniatowska.1/videos/10214632522065199/

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. ja

   Niestety naiwnością byłoby sądzić, że wraz ze zmianą władzy wszystkie te patologie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
   Karierowicze byli, są i będą. Tyle, że są karierowicze „starzy” i „nowi” – „starzy” już przestali być karierowiczami, choć byli nimi lat temu kilka czy kilkanaście. Teraz już okrzepli w swojej „karierowiczości” i krytykują „nowych” i tego, kto ich zatrudnił.
   Przypomnijcie sobie, jak to było z obsadzaniem stanowisk od 1991 r.
   Dla mnie najbardziej drastyczny przypadek karierowiczostwa to osoba publicznie krytykująca poprzedniego burmistrza przy każdej okazji, w bardzo niewybredny sposób. Jak została spacyfikowana? Ano ciepłą posadką…
   Tak było zawsze i tak bedzie nadal, niestety.
   I nie spodziewajcie się, że gdy burmistrzem zostanie ktoś inny, to takie praktyki się skończą, wręcz przeciwnie – „starych” karierowiczów” zastąpią kolejni „nowi”.
   A co do atmosfery w urzędzie miejskim – nie wiem, jakie są stosunki wewnątrz, natomiast widzę różnicę w traktowaniu interesantów – jest milej, przyjemniej, grzeczniej.
   Ale może to nie zasługa obecnego burmistrza, tylko zwyczajnie wzrostu świadomości ludzi, lekkiej poprawy kultury osobistej.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Brawo ktoś napisał prawdę.Wszyscy piszą tylko,filmiki.Walczycie ale nie tak jak trzeba.Lubiłam- teraz nie.A moze niech tak wszyscy powiedzą kto chodzi z innych instytucji do poradni P.Tak różowo.Bez nazwisk.Myślę ze UM to pikus.To tylko Gołdap.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Anka

     Tam obok poradni P jest też inna poradnia, przyjmuje pan doktor Dariusz, miły człowiek. Ale podobno z przyczyn sytuacji i atmosfery w Urzędzie Miasta od pewnego czasu bardzo zapracowany. A niektórzy pracownicy Urzędu to już nie tylko z jego pomocy korzystają, muszą kłaść się do szpitala.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Anonim

      To malo widzisz ile z innych urzędów ludzi chodzi.Ludzie sie boja.Starostwo jest ok atmosfera.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     2. Anonim

      Nie tylko z Urzedu Miasta z Urzędu Pracy tez chodziły.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     3. Kazik

      Odkąd odeszła z urzędu pracy pani M.T. to nikt nie chodzi

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     4. Lea

      Kazik wpadłeś we własne sidła. Skoro piszesz, że ktoś chodził bo wiesz to świadczy o dyrektorze tego urzędu. Kazik, zadaj sobie pytanie, czy taki kandydat może zostać burmistrzem? Kazik pisz co wiesz, jeszcze więcej informacji podawaj! Ludzie mało wiedzą – otworzysz im przynajmniej oczy!

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
   2. Anonim

    @ja – uważam, że nie masz do końca racji. To nie jest kwestia wieku lub braku zapału do pracy. Mamy takie powiedzenie „jaki pan taki kram”. Skoro szef urzędu wprowadza atmosferę nieprzyjazną do pracy to przenosi się to na rodziny, znajomych urzędników. A co do fachowości i awansów w urzędzie sam popatrz na nazwiska lub zależności od radnych, kolegów, koleżanki lub coś więcej. Tak źle nie było w Gołdapi nawet za PRLu.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   3. GOLDAPIAK

    CO DO OSWIADCZENIA P. HOŁDYNSKIEGO ; wyrok w pańskiej sprawie jest nie prawomocny, a po drugie pan był oskarżony i pan mógł kłamać, ŚWIADKOWIE NIE, komu sąd daje wiarę ? ta pańska radość z wyroku jest co najmniej dyskusyjna,nie na miejscu, jak radość dilera co za 5 kg narkotyku też jest niewinny, ten sam sąd, ten sam adwokat, chyba dobry. sami państwo oceńcie nasze sądy

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Też gołdapiak

     Po pierwsze to nie P. Hołdyński był oskarżony. Coś Ci się pomyliło! Po drugie sąd właśnie uwierzył świadkom Tobolskiego dlatego Tobolski ma przeprosić i przestać kłamać. Następnym razem przemyśl zanim skomentujesz!

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. GOLDAPIAK

      tobolski oskarżył hołdynskiego na sesji rady o kradzież ciepła i mówił że ma na to dowody, holdynski się odwołał w trybie wyborczym, czyli się bronił, to był oskarżonym czy nie ? swiadkowie widzieli jak go odlączali i potwierdzili zeznania czy nie ? wyrok jest nie prawomocny, pan tobolski się odwołał i zobaczymy. nie nawiązałeś do narkotyków ? tam też jest niewinny,jeżdzi po mieście bmw i się smieje

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     2. Wyborca

      Gołdapiaku vel Małgorzato.Pan Hołdyński nie był oskarżony. Przed SO w Suwałkach pan Hołdyński bronił swojego dobrego imienia.Pan Tobolski nie jest prokuratorem aby oskarżać kogoś o kradzież.Pan Tobolski zapewne chciał podziękować za zatrudnienie żony w UM.W kampanii w sposób bezczelny bo publicznie stwierdził, że kontrkandydat Lutego jest złodziejem a dowodów na to nie miał.Dowodem na kradzież, a jest to przestępstwo z k.k.może być wyrok a nie zeznania świadków.Pan Tobolski chociaż jest znawcą prawa jest przecież szeryfem nie zna treści art.111 kodeksu wyborczego.Bardzo dobrze się stało, że pan Hołdyński skorzystał z trybu wyborczego i może spokojnie czekać na orzeczenie SA w Białymstoku.A widzę i słyszę, że Tobolski wraz z panią A.Falińską na FB coś insynuują odnośnie nieprawidłowości w sądzie i kancelarii prawnej. Pan Tobolski już potknął się o własne nogi a to mi pachnie procesem przeciwko wymiarowi sprawiedliwości.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     3. Anonim

      To czemu 4 swiadkow powiedzialo ze widzialo.Coś tu nie tak.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     4. Edi

      A skąd ta pewność ze przed sadem powiedziało ze widziało. Tak tylko twierdzi szeryf. On dużo rzeczy pisze na różnych portalach ale nieprawdziwych

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
    2. jaaa

     Gołdapiak ty taki „rozgarnięty” od urodzenia? Czy to może wynik jakiegoś urazu głowy. A tak na marginesie – to pachnie panem „Mrożonka”

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
   4. rule

    A dla mnie najbardziej drastyczny przypadek karierowiczostwa to koleś, który śmiał innym zarzucać, że się sprzedali i należy ich za to wykluczyć z życia publicznego, a sam skorzystał z pierwszej nadarzającej się okazji, żeby wepchnąć żonkę do urzędu. I on się oczywiście nie sprzedał, bo żonka rzekomo taka kompetentna i wykształcona i na dodatek w konkursie wyłoniona.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. ainawa

   jak najbardziej oglądajcie ten materiał i zwróćcie uwagę na trafne komentarze odnośnie jej pracy w UM. Tu nie ma się co chwalić jeśli chodzi o Panią Majkę…. dużo gada ten co mało robi-taka prawda

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. karmazyn

    jakiś człowiek L. wypisuje jedynie pochlebne komentarze dla burmistrza L. i każdego próbuje oczerniać gdy tylko ktoś myśli inaczej i nie boi się o tym mówić a patrzcie hehe tylko on jeden zarzuca jej tam coś i nawet dowodów ni ma. Ludzie nie są głupi, nie dają się nabrać na takie oszczerstwa. gadają że młodych trzeba ale tylko ich młodych bo to przecież NASZA GOŁDAP, nie nasza mieszkańców, tylko L. i spółki. Popytajcie kogoś z UM jak jest naprawdę hehe

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  3. Wyborca

   Jeszcze do wczoraj byłem za Tomaszem, jednak zobaczyłem filmy jednego z komitetów i zaczynam naprawdę się zastanawiać, dziwi mnie to że Pan Panie Tomaszu do żadnego się nie odnosi , czy te filmy to brednie czy prawda?.

   Chodzi mi o filmiki znajdujące się pod adresem:

   https://facebook.com/kwwdlagoldapi/

   Uważam że jest Pan mądrym człowiekiem i jeśli to nie prawda, a mam nadzieję że nie to prosze o podanie ten komitet do sądu w TRYBIE WYBORCZYM.

   Jeszcze ma Pan czas.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Koryto

  ,,Ja” tu akurat zwykłe kolesiostwo z jednego ugrupowania lokalnej polityki. Specjaliści, ludzie doświadczeni są wymieniani często niedoświadczonymi ludźmi. Przykład bez wątpienia Dyrektor OSIR, wodociągi też zostały świetnie obsadzone. Tężnie, tam trafił jeden Wojewoda on chociaż ma znajomości na górze coś może załatwić coś pożytecznego temu miastu zrobić bo i zrobił wiele. Reszta pozostawię to bez komentarza. Ludzie którzy mieli już wyrobione kontakty znali się na robocie jak to mówią obecni zostali odcięci od koryta, no tak koryto trzeba było dać swoim.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Leonarda

  Z tego wszystkiego najbardziej zainteresowała mnie sprawa programu cyfryzacji urzędu. Podobno nikt z pracownikami znającymi się na rzeczy tego nie konsultował. Podobno jest pismo skierowane do burmistrza a podpisane przez około 25 pracowników urzędu gminy, w którym ci pracownicy wyrażają zaniepokojenie nietrafnym programem cyfryzacji. Podobno byli potem wzywani do pana burmistrza „na dywanik”. Ile w tym prawdy? Czy ktoś ma dostęp do tego pisma? Czy można je zobaczyć? Może Redakcja pomoże.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. BUBEL

   Luto kupił BUBLA za publiczne pieniądze i nawet się tym nie chwali, w sumie nie ma czym, wtopa na całego. Ciekawe jakie będą kary dla gminy, o tym pewnie też się nie dowiemy. W normalnej cywilizowanej firmie Luto i jego sikorki już dawno by straciły posadę za coś takiego. Wystarczy posłuchać Radnego jakie jest jego ostatnie pytanie, za takie coś ludzie idą do więzienia. Luto milczy bo wybory, ot i gospodarz.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Luto kupil,Luto źle….zle,zle .Luto to zwykly człowiek.A Wy teraz jeździcie po wioskachi prosicie o glosy a wczesniej niech reprezezentuje tylko wies bo z wioski .To niech solectwa i wioske reprezentuje.Apeluje wiosko nie daj sie nabrac na miastowych bo przecież wioska to wiocha.Co to sie wyprawia.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 4. McColuch

  Mam pytania do burmistrza, czy prawdą jest, że:
  1. Skarbniczka i zastępca skarbniczki (podobno nawet studiów z ekonomi nie ma) nie potrafią ogarnąć finansów urzędu i zatrudniają/zatrudniali osobę z zewnątrz na umowę zlecenie? Jeśli to prawda, to dlaczego w rejestrze umów na BIP takie umowy nie widnieją i dlaczego takie osoby pełnią takie funkcje skoro nie mają kwalifikacji?
  2. Podobno w tym roku były podwyżki w urzędzie. Czy wszyscy dostali, czy procentowo?
  3. Czy pan burmistrz był przywożony samochodem służbowym z domu do pracy przez pracownika urzędu?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. goldap

   skądś ty się ulągł ? a widziałeś dokument pana mirosa o ukończeniu studiów z ekonomii,księgowy w pgr , a potem z administracji, jak był zatrudniony jako sekretarz w starostwie ? a może widziałeś aplikację radcy prawnego pana marka dyr osir kolegi marka m z AA zatrudnionego przez niego na stanowisku radcy prawnego urzędu gminy ? SZAMBO !!!! dalej szukaj nieprawidłowości u Tomasza Luto, człowieka który rozwalił ten układ.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Lex

    Ty uwazaj…zebys w sadzie nie zaczal…naruszasz prawa osobiste. Wyraznie brakuje Ci argumentow.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. Ja

    Rozwalil i stworzył nowy.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 5. Kazimierz

  Mam pytanie do Marka. Ile naszej, publicznej kasy oddałeś w formie umorzeń podatkowych swoim koleżkom ?

  Panie Wojciechu, jaka jest wysokość pańskiej pensji ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Panie Wojciechu czemu Pan się caly czas tlumaczysz i wydajesz oświadczenia.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Krystek

    Jak by pan Wojciech milczał, twój wpis brzmiałby” „Panie Wojciechu czemu Pan milczy skoro pana oskarżają? Może coś w tym jest? „

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. Jadwiga

   Tak proszę wejść na oświadczenie majątkowe Pana Holdynskiego od 2013 roku.Super tez tyle funkcji chcialabym pelnic i splacic kredyty.Tylko zwykly czlowiek nie ma szans.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Wyborca

    Szanowna Jadwigo.Pan Hołdyński to również zwykły człowiek z ta różnicą że wykształcony i ambitny. Był zastępcą dyr PUP za czasów śp. Danusi Mieczkowskiej a po jej niespodziewanej śmierci to nie kto inny jak pan Jarosław Podziewski powierzył mu funkcję dyrektora PUP. Z tej roli pan Hołdyński wywiązuje się dobrze a świadczą o tym wyniki jaki osiąga urząd na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Jak się orientuje w realiach gołdapskich to przedsiębiorcy i pracodawcy cenią sobie współpracę z dyr Hołdyńskim. Pana Hołdyńskiego to wyborcy wybierali na radnego a radni także na przewodniczącego rady. Wynika z tego Jadwigo, że mieszkańcy ufają temu człowiekowi i wierzę, że zaufają mu w najbliższych wyborach. Jakoś nie interesują mnie cudze oświadczenia majątkowe, ale z tego co wiem to mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowej również wybrali go do Rady Nadzorczej, czy to źle. Nie wiem jaki problem ma pani, czy to zawiść, zazdrość ale to cechy obce chrześcijaninowi.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Anonim

     Wybory w Spółdzielni..ciekawy temat!!!

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
    2. goldap

     ty wyborca za dyche, oszust, nie mydlij oczu zobacz na oswiadczenie i dopiero pogadaj, a tak toś oszust i kłamca

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
    3. Anonim

     500+ przyszlo to i bezrobocie zmalalo.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
   2. Czesio

    No to, Jadwiga, nie bądź zwykłym człowiekiem. Wykształć się, obejmij stanowisko, będzie pensja i możliwość spłacania kredytów.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 6. Kumoterstwo

  Panie Tobolski ile podatku zostało umorzone Panu za czasów Mirosa jak jeszcze byliście przyjaciółmi? Proszę powiedzieć ile zarabiał Dzienis przed objęciem funkcji w wodociągach, proszę zobaczyć ile zarabia teraz dzięki Lutemu. Ile zarabia córka Dzienisa w urzędzie a ile zarabia jej koleżanka na równorzędnym stanowisku. Proszę powiedzieć jakie podwyżki były dla ludzi Lutego w Urzędzie a ile dla pozostałych. To te równe traktowanie pracowników. Ile zarabiała córka radnego Dudkowskiego przed kadencją Lutego a ile zarabia teraz. Ile zarabiał Dyrektor OSIR przed kadencją Lutego ile zarabia teraz. Ile zarabiała żona Tobolskiego przed zatrudnieniem w Urzędzie i ile zarabia teraz ? Ile zarabiał pracuś z SG przed objęciem posady Burmistrza ? To są wszystko ludzie Lutego.Proszę nam powiedzieć jakie są wypłacane premie skarbniczce a szczególnie zastępcy skarbnika, jakie premie zostały wypłacone sekretarzowej ? Jakie premie dostają kierownicy zatrudnieni przez Lutego a jakie dostają pozostali. Można byłoby wymieniać bez końca. Proszę nam powiedzieć dlaczego Luto traktuje innych pracowników jak dziadów.
  Proszę nam również powiedzieć konkretnie co zrobił samodzielnie LUTO przez 4 lata ale bez środków i porozumień które podpisał jeszcze Miros.
  Jadwiga trzeba było się uczyć.

  Tobolski nie ukrywaj się pod Gołdapianinem, ty nie możesz używać tego określenia bo ty nie jesteś rodowitym Gołdapianinem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. ANDRZEJ DUTKOWSKI

   NA WSZYSTKIE TE PYTANIA ci ODPOWIEM GNOJU JAK SIE PRZEDSTAWIASZ. ANDRZEJ DUTKOWSKI RADNY RADY MIEJSKIEJ GOŁDAPI

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Jeszcze radny już niedługo.a tak na marginesie używanie takich słów przez osobę publiczna to skandal takich radnych właśnie mamy

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Andrzej Dutkowski

     anonim czy inny jesli macie jakiś pytania i chcecie merytorycznej odpowiedzi, podpiszcie się, napewno dostaniesz odpowiedz, a tak tylko rzucacie idiotyzmy i oskarżenia z księzyca, tylko aby namieszać w głowach, nie dziwcie się określeniom, podpisz się ktoś ty, a nie jak zwykły tchórz – asekurant, piszesz anonimowo,pracuję w Goldapi od 1988 r, kocham to miasto,szanuję ludzi,jestem przeciwny patologii która była, jestem za Tomaszem Luto i za tym co robi, bo dobrze robi dla miasta i ludzi, myślę że będzie NASZYM BURMISTRZEM. pozdrawiam Andrzej Dutkowski radny rady miejskiej Gołdapi dudi bus od 1988 roku

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Kola

      Trudno sie dziwic ze jedtes za Tomaszem Luto

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
   2. Olek

    Nerwy puszczają….

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. kww luto

     kolejni odważni, ze stajni …..czyjej ? podpiszcie się, rozmawiajmy jak nie osobiście to na portalu, brak argumentów ?

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Olek

      A Ty to kto

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     2. Pawełko

      Odezwali się bardziej odważni! Zacznijcie najpierw od siebie. A profil na facebooku Wybory Samorządowe Gminy Gołdap z maską na profilowym to nie wasz profil in cognito? Trolluje dosłownie wszystko, co nie jest po waszej myśli. Boże aż strach pomyśleć, że takie dno rządzi naszym miastem. Po raz kolejny apeluje do wszystkich – OBUDŹCIE SIĘ i KKW Nasza Gołdap już podziękujcie.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
   3. Boli

    Szkoda Panie Andrzeju że nie nazywasz Gnojem tego typa który wyciąga na waszego konkurenta szmaty, ale wasz zyskuje i to jest ok . Jak to mówią uderz w stół a nożyce odezwą się. Nie wiem czemu tak atakujecie Hołdyńskiego, boicie się, oficjalnie odłączył się od Mirosa i jakoś nie widzę w komentarzach żeby on i inni tak bardzo atakowali was jak to robicie wy. Jest parę dziwnych osób którzy nie wiadomo kogo popierają ale piszą gnój. Te wybory to szmata tylko kto to zaczął, ciekawym zjawiskiem jest to że wasz fikcyjny profil Wybory Samorządowe Gminy Gołdap na FB leci po wszystkich nie przebierając, a wychwala waszego kandydata to jest ok i nie piszecie że ten profil i ktoś kto pod nim pisze jest gnojem, też nie ujawnia się. Możemy się tylko domyślać kto to pisze pod WSGG. Szczerze to przesadzacie z tym tobolskim, przesadzacie z tą nagonką. Zamiast podać sobie ręce i walczyć o stołki jak normalni ludzie.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Krauze

     Poprzednia kampania rozpoczela ere gnoju. Jak my gnoilismy to bylo ok. Jak yeraz nas gnoja( a raczej prawde w filmikach ujawniaja) to jest wysoce niemoralne…

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Anonim

      A jak pewien pan startuje i na fb pisze czy rodzicow stac na sprawe tam to poszly teksty.Nerwy poszly.poszly skriny.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
    2. Andrzej Dutkowski

     Boli nie wiem z kim rozmawiam, podpisz sie ,daj pytanie jak dam radę – odpowiem a tak jak mamy rozmawiać dziwisz się ? każdy anonim który coś komuś zarzuca to …….. i tchórz, apel do redaktora, każdy artykuł z zarzutami bez podpisu — DO KOSZA, nie zaśmiecać domeny, pozdrawiam Andrzej Dutkowski. Mirku podpisane komentarze publikuj.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Trzeci

      Panie Andrzeju, przypomnieć Panu jak Pan napisał kalumnie na radnego Ryszarda? A potem… tłumaczenie, że „to nie ja, to ktoś z mojego komputera”. Kończ Waść.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
 7. MAREK

  SZANOWNY PANIE REDAKTORZE
  Przed chwilą zauważyłem że zniknął artykuł poświęcony pismu pracowników UM w sprawie informatyzacji urzędu. Czyżbyśmy doczekali się reaktywacji cenzury w lokalnym wydaniu?
  Czy możemy otrzymać informację co skłoniło Pana do takiego ruchu – zastraszenie, przekupstwo czy jakieś inne powody????

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Odpowiem tak… Nie ja tu zostałem zastraszony:-)

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. AKM

    droga redakcjo, piszesz o zastraszeniu? to może zgłoś to do prokuratury? redaktor….- kolejny manipulant… pff

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 8. PETENT

  Cóż, stanowiska urzędników Urzędu Miasta w sprawie celowości realizacji inwestycji wartej około 2,5 miliona złotych w jakiś chyba „ułomny” system informatyczny mieszkańcy miasta i gminy poznać nie mogą, to chociaż może burmistrz, który rządzi naszymi, miejskimi pieniędzmi powie lub napisze do nas, mieszkańców, np. na goldap.org, jakie jest jego stanowisko w tej sprawie i czy wszystko jest z informatyzacją urzędu Oki. No szefie, czekamy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Lea

  Może warto przypomnieć skargę wniesioną na starostę Andrzeja Ciołka i dyrektora PUP Wojciecha Hołdyńskiego. W przypadku tych obu panów dziwnym trafem obie skargi okazały się bezzasadne. Anonimowa ankieta wśród pracowników Starostwa Powiatowego wykazała, że 3 pracowników odpowiedziało tak na pytanie czy starosta traktuje swoich pracowników przedmiotowo? Drugie pytanie czy starosta wykorzystuje w sposób haniebny podległe mu kobiety? Jeden pracownik (zapewne pracownica) odpowiedział (a) – tak. I ostatnie trzecie pytanie czy w starostwie jest fatalna atmosfera? Dwóch pracowników powiedziało, że tak. O czym to świadczy? Takiej ankiety nie przeprowadzono w PUP i mało kto orientuje się w temacie. Taki wspaniały, nieskazitelny dyrektor, który przedstawia siebie w najlepszym świetle a tak naprawdę to wilk w owczej skórze. Co rusz tłumaczy się, wydaje oświadczenia… jestem niewinny! Tobolski kłamca! Ja jeden mówię prawdę! Nie będę zatrudniał Marka Mirosa. Nie mam z nim nic wspólnego. Cenię jego pracę ale jeśli chodzi o zatrudnienie to ależ skąd, nigdy w życiu! To tak jak starosta ogłosił konkurs na stanowisko sekretarza i Marek Miros został sekretarzem (wygrał konkurs). Uczciwie w drodze konkursu.. przecież.
  Żyjemy w małym mieście, nie ma aż tak dużych możliwości na zmianę pracy… zbiorowe przyzwolenie …. na taki stan rzeczy a ludzie po kątach płaczą i chodzą na zwolnienia lekarskie… a skargi są bezzasadne.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Wyborca

   Lea vel Małgorzato.Wiesz doskonale, że powstała „genialna” koalicja KWW Nasza Gołdap, KWW Nasz Powiat Współpraca i Rozwój oraz KWW Dalszy Rozwój, której celem nadrzędnym jest przejęcie władzy w powiecie i zrobienie rewolucji kadrowej jak w gminie za kadencji T.L. Wieść niesie, że starostą zostanie jeden z braci P, oni już też rządzili. Szeryfa żona ma być jedynie sekretarzem w powiecie.W programie wyborczym nic na ten temat nie ma. Jest za to nierealna obietnica sądu w Gołdapi – sztabowcy zapomnieli o reformie Gowina, która zakładała likwidację 79 sądów a Gowin to obecnie wicepremier. Nierealna w najbliższej perspektywie jest obietnica przywrócenia kolei – sztabowcy nie przeczytali programu pt.:Kolej PL2020″. Sztabowcy zapomnieli, że szkolnictwo branżowe w powiecie już dostosowuje się do reformy pani Zalewskiej. W sprawie szpitali w całej polsce decyzja leży po stronie rządu w tym NFZ a powiaty same sobie nie poradzą bez pieniędzy. A jakie to programy prozdrowotne zrealizowała gmina za kadencji T.L.Dlaczego nie był wdrożony fundusz sołecki jak można się chwalić budżetem obywatelskim wysokości 100 tyś przy budżecie ponad 107 mln. Dlaczego składacie puste obietnice, chyba sztabowcy doradzili, że ciemny lud to kupi. To was zgubi.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Lea

    Przewrót w gminnym samorządzie mieliśmy dokładnie 10.06.2015 r. Koalicyjny Klub Radnych GOSPODARNI RAZEM poprzez połączenie: KWW Gołdap Razem i KWW Gołdap Gospodarna Gmina. W skład weszło 12 radnych. Link do tego artykułu podaję poniżej:
    https://www.goldap.info/goldap/16532-przewr
    i już nie pod barwami tego co było ale w obecnych wyborach mamy: KWW Wspólna Gołdap i KWW Aktywna Gołdap. Odcięcie się od korzeni… przecież KWW Gołdap Razem kojarzy się ze starym królem a tak mamy NOWE – KWW Wspólna Gołdap i starzy nowi kandydaci – te same osoby co były w KWW Gołdap Razem: Wojciech Hołdyński, Józef Wawrzyn, Zdzisław Jańczuk, Ryszard Wrzosek, Jan Steć, Marian Mioduszewski, Zbigniew Makarewicz. Link do sprawdzenia 🙂
    https://www.facebook.com/wspolnagoldap/
    a teraz KWW Gospodarna Gmina a nowe KWW Aktywna Gołdap – nowi starzy kandydaci: Andrzej Pianka, Kazimierz Kazaniecki, Janina Pietrewicz, Zofia Syperek
    I tak pod szyldem NOWEGO mamy STARE ubrane w nowe szaty.
    Czy Wyborca – obrońca STAREGO myśli, że nikt tego nie zauważy:-)
    Jeżeli STARE było takie dobre to dlaczego ciemny lud zagłosował 4 lata temu inaczej? Jeżeli Wyborca lubi odgrzewane kotlety to smacznego!
    Ps. STARE KWW Gołdap Razem a NOWE KWW Wspólna Gołdap
    STARE KWW Gospodarna Gmina a NOWE KWW Aktywna Gołdap
    i stary król w KWW Dla Gołdapi – przecież ta „genialna” koalicja to pic na wodę, koincydencja (przypadek, zbieg okoliczności).

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Wyborca

     Lea nie wiedziałem, że z ciebie taki wykształciuch jak ten z nowogrodzkiej, ale spiskujecie podobnie.Dlaczego nie piszesz co jest nieprawdą w moim komentarzu a piszesz o odgrzewanych kotletach. Ja nie jestem obrońcą starego czy pana Marka Mirosa bo on adwokata nie potrzebuje. Ja opisuję rzeczywistość w trwającej kampanii a przede wszystkim piętnuję kłamstwo.Napisałem prawdę, że została powołana koalicja mająca na celu skok na powiat. Powiat ma być również Nasz/czytaj Wasz/jak w nazwie komitetu wiodącego Nasza Gmina. Chcę aby wyborcy o tym wiedzieli, bo mają do tego prawo.Taki jest cel mojego komentarza a Lea się denerwuje tylko po co. PS. a na temat programu Lea nawet się nie zająknął. Nadal uważasz, że ciemny lud kupi program. Mam nadzieję, że nie.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
    2. Anonim

     Ale bełkot.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 10. Teresa

  Panie Wojciechu i Marku, zaprawdę powiadam wam że za te oszczerstwa i zachowanie niegodne funkcjonariuszy publicznych poniesiecie zasłużoną karę.
  Wszyscy w Gołdapi wiemy jakie są wasze prawdziwe intencje.
  Bóg wam tego nie wybaczy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Kolo

   Amen swieta Tereso

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Mucha nie siada

   Bóg to nie wybaczy T.L. za pokazywanie środkowego palca ludziom mającym prawo myśleć inaczej oraz za skandaliczne deptanie ludzi. Podłość i złe wychowanie. Wszystko wróci jak bumerang. Oby, jak najszybciej

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 11. Zyga

  Podobno dzisiaj było zebranie z pracownikami, którzy od dłuższego czasu próbowali uświadomić burmistrzowi, że pieniądze zostały źle wydane, a uwagi pracowników, którzy ostrzegali przed pewnymi częściami programu cyfryzacji były ignorowane.
  Wreszcie ludzie nie wytrzymali i napisali pod swoimi nazwiskami alarmujące pismo do burmistrza bo wcześniejsze uwagi były pomijane.
  A burmistrz zamiast usiąść z pracownikami i próbować uratować to co jest jeszcze do uratowania prowadzi dochodzenie w jaki sposób sprawa trafiła do opinii publicznej.
  Nieważne jest, że jest problem. I to duży. Ważne jest, że sprawa nabrała charakteru publicznego.
  To abberacja.
  Panie Luto.
  Problem trzeba rozwiązać. Z pracownikami, bo to uczciwi ludzie.
  A nie dochodzić skąd jest przeciek.
  Przecież wiadomo.
  Kelnerzy nagrali 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Koobeca

   A zapomnieliscie jak 4 lata temu pracownicy mieli ,,bajke,, wieczne imprezy , drinki, brak obowiązków. Hulaj dusza- co niemiara.przyszedl Obecny, zadbał o prace zadbał o godne wynagrodzenia, zabronił pić alk w pracy , zaczął wymagać.uuuuuu jaki on ,, niedobry,,.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Do Koobecy

    Mam prośbę : zatrudnij się w Urzędzie Miasta i przekonaj się na własnej skórze, kto ma rację.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 12. Pawełko

  Ludzie, co się wyprawia w tej Gołdapi… Czytam i po prostu nie wierzę, przecieram oczy ze zdumienia, że tak łatwo można zmienić front o 360 stopni. Mam nadzieję, że inteligentni i samodzielnie myślący mieszkańcy Gołdapi tego „nie łykną”. Smutne to ale niestety prawdziwe…
  http://naszagoldap.info/szanowni-mieszkancy-gminy-goldap-wyborcy/
  To tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że dla T. L. grunt się pod nogami pali i dosłownie „brzytwy się chwyta” prosząc tak doświadczonego i znanego samorządowca o pomoc. Mam nadzieję, że los okaże się sprawiedliwy i nie będzie powtórki z rozrywki. Liczę też, że mieszkańcy gminy Gołdap nie dadzą się zmanipulować obecnej władzy i nie wybiorą obecnego burmistrza na ponowną kadencję. Najbardziej sensownym kandydatem jest moim zdaniem Pan Hołdyński. Mam nadzieję, że 21 października utrzemy nosa tym wszystkim cwaniaczkom. To tylko i wyłącznie od nas zależy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Tylko nie Wojciech Holdynski.To oni sie boja.I bez nazwisk kto jest cwaniaczkiem.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Anonim

   Tak przeciez słabego ogniwa już sie pozbyli w UP.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. prawda

    Słabe ogniwo sobie samo poszło w siną dal czyli do pracy u T.L. i ma się dobrze

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  3. mieszkaniec2

   SZOK JAK ŁATWO MOŻNA SCHOWAĆ DUMĘ DO KIESZENI I SPRZEDAĆ SIĘ. Brak słów

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  4. GOLDAP

   A JAKIE MASZ SYNKU POJĘCIE CO SIĘ DZIEJE W GOLDAPI

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. mieszkaniec2

    Yyyyy. Synku? Chyba mam coś do wyjaśnienia z ojcem:D

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  5. Mieszkanka Gołdapi

   Mieszkamy w małym mieście. Prawie wszyscy się znamy. Nie dajmy się zmanipulować farbowanym lisom, sprzedawczykom, karierowiczom. Spójrzmy na naszych wszelkich kandydatów pod tym względem. Wybierzmy wartościowych ludzi, którzy nas nie sprzedadzą dla własnych korzyści.Znacie takich? Bo ja znam.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Ja też znam – Wojciech Hołdyński.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 13. MAREK

  „Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
  George Orwell – Folwark zwierzęcy

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. RADNY

  Pomińmy już takie osoby, jak były wojewoda – 8 letni (!), bo to akurat, że stoi on teraz murem za T.L. to tylko świadczy o tym jak miałcy, bez kręgosłupa moralnego ludzie mogą zostać nawet wojewodami. A może jednak warto postawić pytanie – panie „gołdapski”, wieloletni wojewodo – dlaczego Pan, prominentny działacz PSL w skali całego kraju, pozostawił swoich gołdapskich PSLowców, którzy latami stali za Panem i wyforsowali Pana do wielkiej polityki. A dzisiaj to Pan staje w kontrze do PSLowskiego kandydata na burmistrza Gołdapi. Jak Pan, sam nazwałby taką postawę, gdyby dotyczyła ona innej osoby, niż Pańskiej. Żenada. To słynna już postawa „obrotowego” PSLu. Ale w tym poście chcę zwrócić się do gołdapskich Radnych, bo jeszcze ich przecież mamy. Dlaczego nie wyjaśnicie mieszkańcom na czym polega konflikt między urzędnikami, a burmistrzem. Dlaczego doświadczeni urzędnicy, fachowcy w drodze protestu, jak słychać, składają wymówienia z pracy. Gdzie jesteście Radni Miejscy – pochowaliście głowy w piasek i naiwnie czekać, że mieszkańcy wybiorą Was na następną kadencję. Żebyście się nie zdziwili !

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. Miejscowy

  Marek, te grzyby o czerwonych kapeluszach które zbierałeś w Jurkiszkach to nie są kanie.
  Nie powinieneś ich spożywać. Mogą wystąpić halucynacje prowadzące do obłędu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Fredek

   Nie pij tyle… Albo nie jedz grzybow…zadnych…nieskladnosc bije z Twego komentarza..mtaka bardzo diagnostyczna.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 16. Jeden z komentarzy nie został zamieszczony, ponieważ zawierał w stosunku do jednego z kandydatów do samorządu aluzje nie potwierdzone oficjalnie przez odpowiednie służby i urzędy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. mieszkaniec2

   Droga redakcjo czy możemy dowiedzieć się dlaczego artykuł o piśmie pracowników do burmistrza zniknął? O co tu chodzi. Wszyscy nabierają wody w usta a to jednak dwie i pół banki „naszych” pieniędzy.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 17. Lea

  Na Pana Mariana Podziewskiego wylewa się fala heitu tylko dlatego, że opuścił ugrupowanie starego króla Marka Mirosa. Jak on mógł? Przecież nie może popierać obecnego króla Tomasza Luto! Wierni żołnierze starego króla są na straży i czuwają… czekają na powrót króla. Wymyślona strategia, podział na komitety: KWW Dla Gołdapi, KWW Aktywna Gołdap oraz najbardziej promowany komitet KWW Wspólna Gołdap. Ten ostatni to szansa na odzyskanie utraconej władzy. Bastion potencjalnego zwycięstwa – kandydata na burmistrza, który wiernie służył staremu królowi. Dziś KWW Dla Gołdapi emituje filmiki, które mają na celu pokazanie jak nieudolny jest nowy król a jak wspaniały był stary król. Pełnomocnikiem wyborczym i finansowym KWW Dla Gołdapi jest małżonka starego króla. Komitet wystawił jednego kandydata – starego króla Marka Mirosa, który kandyduje na radnego do Rady Miejskiej. Tak cicho i bezszelestnie… przecież tych komitetów nic z sobą nie łączy a kandydat na burmistrza Wojciech Hołdyński szybko wydaje oświadczenie: starego króla nie zatrudnię na swojego zastępcę. Tylko dlaczego ludzie kojarzą kandydata na burmistrza Wojciecha Hołdyńskiego ze starym królem Markiem Mirosem?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. mieszkaniec2

   Ludzie pieprzyc to ich śmieszna wojenke przedwyborcza. Co się dzieje z kasa na cyfryzacje urzedu? ?? To 2.5miluona a nikt nie chce nic powiedziec

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 18. GOLDAPIAK

  NIE DZIWIĘ SIĘ MYSLĘ, ŻE ZOSTANĄ WYBRANI WARTOŚCIOWI MIESZKAŃCY NA RADNYCH NASZEGO PIĘKNEGO MIASTA, TYM BARDZIEJ MA ICH BYĆ MNIEJ, ŻE ODEGNACIE RADNYCH ZE STAREJ EPOKI, TAMCI BYLI PRZYZWYCZAJENI DO KORZYSTANIA Z PRZYWILEJÓW, WYCIECZEK,I INNYCH HULTAJSTW ZA KASĘ NASZĄ, MIASTA, NASZYCH PODATKÓW, KOSZTÓW WODY, ŚMIECI, CZYNSZÓW, PODATKÓW. TŁUMACZENIE PREZESA’ JAKI TO KOSZT ? PODNIESIE SIĘ O 2 ŻŁ I SIE WYRÓWNA …. ZAPŁACĄ. JA ? TY? CO MIESIĄC. TAK MA BYĆ ???? SKIPA PANA WOJTKA.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Tak przecież Pan Luto spotkał sie z pracownikami i powiedzial ze jest za nimi,ze zrobi wszystko zeby bylo dobrze.Tak czy nie.BYLO spotkanie juz dawno.Co Wy chcecie udowodnić.BYlo spotkanie.Ktos oskarzyl Pania Tobolska o wynoszenie.Ciekowe co teraz by zrobili.Najgorsze jest ze dobrze wuecie ze bylo zebranie i Pan Luto jest za Wami.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. back

    no właśnie . pracownicy, którzy to udostępnili mieli coś na celu. tylko co? WSZYSCY wiedzą, że spotykali się z burmistrzem i on wspiera ich na każdej linii, DOCEŃCIE TO bo takiego szefa to nigdy nie mieliście. . ale obłuda ….
    szkoda gadać….

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. Fan burmistrzowej

    Pani Anna L. ???
    Poznałem po problemie ze składniem zdań. Żałosne!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   3. Fox

    Pan Luto pragnie zeby pracownicy mieli komfort pracy…naprawdete filmiki pieknie pokazuja nature tego Cudownego Szefa.A Pan doktor (fragment usunięty przez redakcję) to przyjaciel Rodziny. Dobrze ze jest ta poradnia bo bieda bylaby

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. jaaa

   Panie Mrożonka skończ już Pan i wstydu sobie oszczędź

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 19. Kazimierz

  Widzę, że po 4 latach względnego spokoju zło znowu podnosi łeb w Gołdapi

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 20. Andrzej

  Prawie wszyscy komentatorzy jesteście zwykłymi tchórzami ukrywając się pod jakimiś pseudonimami. Chcąc prowadzić nawet bardzo agresywną debatę internetową można podpisać się swoim nazwiskiem i ponosić ewentualną odpowiedzialność za słowa.Ja to robię i w związku z wyborami czy w innym czasie i teraz. Panie Hołdyński nie przeproszę pana gdyż osobiście widziałem podłączenia do sieci PEC pańskiego domu i jak gorąca woda wylała się z pańskich kaloryferów do rowu a przez kilka następnych dni nie mógł pan uruchomić swojego wewnętrznego ogrzewania..Potwierdziło to w sądzie 4 świadków a jeden były pracownik PEC zeznał w prokuraturze że były nitki z głównej rury do pana domu.
  W nomenklaturze sportowej 1: 5 ale nie wiedzieć dlaczego to panu sąd przyznaje rację.Szok ,niedowierzanie.. .Gwoli przypomnienia to Pani Senda sama w dniu 31 08 1979 r zarejestrowała się w SB jako kontakt operacyjny w Suwałkach. pod numerem 1837. Jak widać nie wszystkie materiały udało się zniszczyć.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. mieszkaniec2

   Teraz to mi Andrzej żeś zaimponowa. Powaznie. Może chociaż Ty odpowiesz mi co z ta cyfryzacja?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Edi

   Jak ma się takich świadków, którym może cos się wydawało, to dlatego sąd postanowił jak postanowił. Ale w komentarzach można pisać wszystko żeby oczernić kandydata na burmistrza.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. Beata

   A ten jeszcze śmie łgać, mimo wyroku sądu!! Piszesz na goldap.org i u Rakowskiego co drugi komentarz pod pseudonimem, a tu rżniesz wielkiego odważnego, który ma odwagę się podpisać. Czekałam tylko co też ta szeryfia pała wymyśli, żeby mimo wszystko zdyskredytować człowieka, który mu udowodnił, że jest kłamcą. Już się pojawiają komentarze o tym, że wystarczy dobry prawnik żeby wygrać i jeszcze inne brednie. Prawda jest taka, że Wojtek Hołdyński zamknął ci gębę tym wyrokiem sądu, bo jest uczciwym człowiekiem i to udowodnił. Według wielu ludzi w ogóle nie musiał tego robić, bo oni nigdy nie uwierzyli w te oszczerstwa, wiedząc jakim prawym człowiekiem jest Wojtek, a jakim oszczercą jego przeciwnik.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. mieszkaniec

    Tak to prawda. Wojciech Hołdyński na swoją opinię pracował w tym mieście od zawsze. I ta opinia w żaden sposób nie ucierpiała na głupotach wymyślonych przez szeryfa.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  4. Feel

   Panie Tobolski niech Pan przestanie klamac. Wszystkie doniesienia( panskie) do prokutatury szistaly umorzone bo Pan klamal i przegral Pan kilkakrotnie w sadach. Niech Pan sie zajmie hodowaniem tych swoich gumijagód i spokojnie dozyje starosci zamiast klamac i rzucac oszczerstwa.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  5. Pawełko

   Gołdapski Robin Hoodzie nie masz wyjścia, bo tak nakazał sąd 😀 Moim zdaniem tu może pomóc tylko biały kaftan i ośrodek zamknięty.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  6. Piotr

   Szeryfie tobolski. Do dnia dzisiejszego nic mi nie wiadomo żebyś mnie pozwał, jak to zapowiadałeś. Wracaj do lepienia pierogów, co kiepsko ci wychodzi i przeprowadzania eksperymentów z fekaliami w wannie – to już ci pewnie lepiej wychodzi, o czym sam pisałeś. Człowieku, jakie ma znaczenie czy ktoś podpisuje się z imienia i nazwiska czy nie? Znikome. Chyba bardziej liczy się to, czy ktoś pisze prawdę, czy kłamie – jak ty. Z tego co pamiętam pan burmistrz Marek Miros prowadząc jakiekolwiek dyskusje zawsze podpisywał się z imienia i nazwiska ale to ma tutaj drugorzędne znaczenie. Przede wszystkim burmistrz Marek Miros umiał prowadzić merytoryczną dyskusję, nawet jeśli się z kimś nie zgadzał, to okazywał szacunek rozmówcy. Bo co do zasady na szacunek każdy zasługuje, chyba że zachowuje się jak ty i ugrupowanie z którym jesteś związany. Mój szacunek dawno utraciliście. Jedyne co potraficie to opluwać innych. Zamiast pracować, jako radni, dla dobra lokalnej społeczności to szukacie gdzie poprzednicy popełnili błąd. To świadczy o waszych kompleksach – ciągłe porównywanie się do poprzedników, w czym to niby poprzednicy byli gorsi .Moim skromnym zdaniem byli bez porównania lepsi. Ale to wcale ni trudne bo dla ciebie i ekipy obecnego burmistrza brak skali… Może lepiej napisz co jako radny zrobiłeś dla Gołdapi? Dla radnego nieważne na jakim szczeblu, który ma na uwadze dobro mieszkańców nie ma dużego znaczenia kto będzie burmistrzem czy starostą – będzie starał się porozumieć z każdym tak aby wypracowywać najlepsze rozwiązania. Różnica między obecnym burmistrzem a panem Wojciechem Hołdyńskim jest również taka, że pan Wojciech Hołdyński cechuje się spokojem i rozsądkiem, rozwagą, szanuje innych ludzi, potrafi dyskutować, słucha argumentów. Jako wieloletni radny miejski posiada niezbędne doświadczenie do pełnienia tego stanowiska. W mojej opinii to najlepszy kandydat na burmistrza Gołdapi.
   Piotr Piech

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    No dobre.Ha ha.Panie Tobolski a co z tym ciepłem.Teraz wywiady.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. Anonim

    A co bylo z Pania Tobolska.DZIWNE TO WSZYSTKO

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  7. mieszkaniec2

   Andrzeju tak jak myślałem. Wódz zakazał mówienia o cyfryzacji a Ty nie masz jaj żeby zrobić coś wbrew niemu. Następny (fragment usunięty przez redakcję) .

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 21. Anonim

  Czytam i nie wierzę…pewnie jak wielu…Ludzie co Wy wyrabiacie. BOLI Was tak przegrana te 4 lata temu do dzisiaj.Co wy jeszcze zrobicie żeby oczernic Luto?Tak Wam źle to po co w tym Urzędzie jesteście?Idźcie do Mirosa on Wam pracę da.Nie róbcie z Luto i jego ludzi potworów .Mirosa to był cukierczek i mial swoje landryneczki…a teraz tak zaglada nastala…Chyba w waszych głowach cos jest nie tak…Wynosicie wszystko z Urzędu…I po co to…oczerniacie nie słusznie…Miros co robił nie dawał komu chciał…nie nagradzal…nie brał…nie korzystał…oj to dopiero było życie….A teraz komu źle…Dopiero będzie źle…Walka trwa do dzieła macie jeszcze parę dni.Mirosiewo wróci i będziecie zadowoleni…będziecie jeść kanapeczki nie tylko z majonezem ale i z kawiorem ….Ludzie nie cofajcie się do tego co bylo…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Krystyna

   Czlowieku…Pan Luto sam sie oczernia tym jak traktuje ludzi.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 22. mieszkaniec2

  Szczerze powiem, że mam głęboko w D…. Tobolskiego, Mirosa, Luto, Dzienisa, Hołdynskiego i cala resztę wstretnych „politykow”. W tej chwili obchodzi mnie gdzie jest „moje” dwie i pół bańki na cyfryzacje? Wiem że są ważniejsze rzeczy w życiu niż moje dwie i pół bańki, np 5 baniek. Kto w końcu odpowie???

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 23. Anonim

  Pan Luto jest za pracownikami…był i będzie…spotkanie było i powiedział że jest z Wami

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 24. Anonim

  Tak jak masz w d…. Luto i pozostałych to i tam w d….szukaj dwie i pół banki

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. mieszkaniec2

   To też Twoje dwie i pół bańki inteligencie

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 25. Bolo

  Marek jesteś cudowny! A Wojciech jest najbardziej mężczyzną w całym powiecie. Ura, ura, …uuuuu ura.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 26. Fredek

  Żal patrzeć jak to Pan Obiecanka za ciepłą posadkę sprzedaje się sierżantowi jak dz…. Człowiek bez krzty honoru. Jeszcze 4 lata temu w filmiku wychwalał Mirosa, jeszcze rok temu miał startować na burmistrza, jeszcze w tym roku ganił obecnego a teraz … jego wychwala pod niebosa. Żałosny facet, który wyrolował swoją partie i ludzi na których grzbiecie wjechał wyżej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 27. Anka

  Luto to jest taki szef, że gdy Tobolski chłosta na sesji pracowników urzędu, to on nawet nie piśnie. Tacy kumple.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 28. Optymistka

  Po godzinie 19 pan Marian Podziewski w płatnym ogłoszeniu oświadczył, że jego kandydatem na burmistrza jest Tomasz Luto. Zabrakło mu odwagi by oświadczyć, że cztery lata temu popierał Marka Mirosa. Zabrakło mu odwagi by powiedzieć dlaczego zdradził PSL i rolników. Jak można zapomnieć, że przez 8 lat było się wojewodą dzięki PSL a był to ewenement w kraju. Czego nie robi się dla „stołka” starosty gołdapskiego. Co za szczególna cecha charakteru, czy takich przywódców potrzebujemy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 29. Hela

  Kto to pisze?????jest za pracownikami????to dlatego ich glebi poniza i nastawia przeciwko sobie? Ludzie glosno mowia o tym ze ma przyjemnosc z ponizania podwladnych.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 30. Zdziwiony

  Dwu kadencyjny wice Burmistrz, dwu kadencyjny Wojewoda, tak się sprzedać – wstyd, wielki wstyd!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 31. Anonim

  Prostactwo…tylko krytyka.Szanujcie ludzi którzy podpisują się z imienia i nazwiska…Każdy może swoje zdanie wyrazić…Mirosowo do do domu.A Luto do przodu.CZYTAC NIE UMIECIE.A piszecie może pisać nie umie ktos….a Ty myslec potrafisz…?cieniutko z tym…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 32. Anonim

  Wstaliscie spójrzcie w lustro…opluci jesteście.W nocy jad z Was wychodzi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 33. Kolejny komentarz nie został opublikowany – dotyczy sprawy, o której pisałem w poprzednim swoim komentarzu. Dopóki nie ma formalnych (oficjalnych) informacji to ten temat nie będzie na tym forum rozwijany.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 34. Michał

  A co tu tak cicho? Wstawać trolle! Brak pomysłów na obrażanie? Dawać, jedziemy z tym koksem

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Wszystkie trolle Lutego są teraz w gimnazjum. Poczekaj na długą przerwę

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 35. Miejscowy

  A parkomaty stoją i czekają na zakończenie wyborów. Kierowcy szykujcie się na większe wydatki.
  Obecnie o tym temacie cisza ” jak po śmierci organisty”.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 36. Anonim

  Trole śpią…Myślą co zrobić …Niedługo sami na siebie nasraja.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 37. Tosia

  Lea,anonim, gołdapiak, małgorzato etc., nie wiem jakich jeszcze pseudonimów używasz. Powiedz nam dlaczego nie zadowala cię praca u T.L W twoich aktach osobowych znajdujących się w UM stoi jak byk, że zwolniłaś się z PUP na własna prośbę. Tak po twoim odejściu nikt inny tego nie zrobił. To ty przy pomocy szeryfa wprowadziłaś chwilowy ferment. To z twoich powodów pracownicy byli wzywani na świadków do sądu i prokuratury. I ty masz jeszcze tupet aby oceniać innych a wieść niesie, że chcesz być sekretarzem powiatu, a może chcesz zostać dyr PUP po wyborach. Małgorzato napisz jeszcze coś ciekawego pod innym pseudonimem, sama bez szeryfa.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 38. Mmm

  Aj Tobolska od waszych wspólnych wypociny które tworzycie z mężem nie dobrze mi się robi.(Fragment usunięty przez redakcję). Plany masz inne, zostać pania sekretarz. Hmm. A kto Ci w tym ma pomóc, to już chyba każdy się domyśla. Ustosunkuj się do pytań, dlaczego się ukrywasz i uciekasz od tematu co było powodem odejścia z pup.Popytaj swego walecznego, jak to opisać, żeby była tylko prawda on w tych gierkach jest nieskazitelnie czysty i uczciwy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 39. Władysław

  Jako wieloletni mieszkaniec Gołdapi , wówczas radny, dobrze pamiętam, jak z nominacji PSL Pan Marian Podziewski objął funkcję Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i urząd ten trzeba przyznać, sprawował dobrze przez dwie kadencje z czego, jak sądzę, większość mieszkańców naszej gminy była dumna. Następnie, 3-lata temu, wybory w naszym kraju wygrała inna opcja polityczna i ona na to stanowisko desygnowała swego przedstawiciela a Pan Marian wrócił „na stare śmieci” jak prawdziwy miłośnik tego regionu. Posiadając rozległe znajomości, mógł sobie przecież załatwić „jakąś fuchę” gdzieś w okolicach Olsztyna, daleko od nas. Będąc przez wiele lat poza naszym miastem, miał czas na przemyślenia i prawdopodobnie wyszło mu, że ten nowy-młody burmistrz wcale nie jest taki zły, ma ewidentne osiągnięcia i warto go wspierać poprzez wstąpienie do jego ugrupowania wyborczego. A zresztą do jakiego komitetu miał wstąpić? Przecież żaden z nich nie ma w swej nazwie PSL. Najwyrażniej swą decyzją chciał się odciąć od czwórki radnych, którzy na początku bieżącej kadencji uważali się za przedstawicieli PSL-u, początkowo wstąpili do koalicji wspierającej burmistrza ale już po kilku dniach, nie wiedzieć czemu, z niej uciekli pozostawiając Pana Tomasza Luto w bardzo trudnej sytuacji. Takie są fakty. Na tym tle proszę zwrócić uwagę jak przebiegała kariera innego gołdapianina który równocześnie poszedł w świat wielkiej polityki. Przez ostatnie trzy kadencje Pan Jarosław Słoma otrzymywał od mieszkańców naszego powiatu głosy które zapewniały mu mandat radnego sejmiku warmińsko-mazurskiego. Przez wiele lat w tymże sejmiku pełnił wysokopłatne stanowiska a to v-ce marszałka a to członka zarządu i wszyscy byli zadowoleni. Przed czterema laty niestety większość w sejmiku zdobyło inne ugrupowanie , panu Jarosławowi Słomie już takiej funkcji nie zaoferowano, więc co on zrobił? Zrzekł się mandatu radnego sejmiku zapominając o naszym regionie i objął dobrze płatną funkcję v-ce prezydenta Olsztyna!!! Dziś niepewny swej funkcji w ratuszu, przypomina się gołdapianom jaki to z niego regionalny patriota.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 40. xxx

  Oj Władysław, Władysław. Masz takie pojęcie o sprawach, które poruszasz jak chomik o fizyce kwantowej. Pan Obiecanka wrócił do Gołdapi nie z miłości do regionu tylko dlatego, że obecni decydenci z „dobrej zmiany” mają go głęboko w d…… Wypadł z obiegu i tyle. Nawet dawni koledzy z PSL – u go nie kochają. Luto to dla niego tylko próba załapania się na jakikolwiek stołek. Całe zawodowe życie spędził na „fuchach” z nadania partyjnego i na normalnej pracy to on się nie zna. Z nim jest jak z SB-kiem w „Psach” cyt.” A gdzie ja teraz robotę znajdę jak ja tylko przesłuchiwać umiem? Idź dziadek na łowcę talentów do Polskich Nagrań” koniec cytatu. Ps. Świetne hasło kandydata T.Luto „Odpowiedzialny Burmistrz” Zgadzam się – odpowiedzialny, ale za bajzel w gminie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 41. xxx

  Napisałem piękny komentarz do wypowiedzi Władysława i gdzie on jest się pytam???

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Proszę powtórzyć bez obraźliwych określeń i porównań:-)

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 42. xxx

  Trochę to nie halo – porównanie kogoś do chomika albo napisanie, że ktoś ma kogoś w d…. jest gorsze od wyzywania innych od gnojów albo bezpodstawne oskarżanie o kradzież. Gratuluje redakcji obiektywizmu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Tu chodziło o nawiązania do SB…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 43. xxx

  Nie napisałem, że ktoś był esbekiem, ale nawiązałem do sceny w znanym filmie „Psy” czyli do postaci fikcyjnej i fikcyjneģo dialogu. Czytać trzeba że zrozumieniem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Przekonałeś mnie- wrzuciłem:-)

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...

Comments are closed.