Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony na polu

Pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej znalazł na polu w Żabinie, w gminie Banie Mazurskie jeden z jej mieszkańców. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się już saperzy.

 

 

 

 

Do zdarzenia doszło wczoraj rano (27 października) w Żabinie w powiecie gołdapskim. W trakcie prac na polu okoliczny mieszkaniec znalazł przedmioty przypominające pociski. O fakcie tym poinformował placówkę Straży Granicznej w Baniach Mazurskich a ta dyżurnego gołdapskiej komendy. Skierowani na miejsce policjanci zabezpieczali ten teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało, były to pochodzące z czasów II wojny światowej pociski artyleryjskie.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność w przypadku natknięcia się na tego typu niebezpieczne znaleziska. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić takich przedmiotów, przemieszczać ich czy odkopywać. O znalezieniu niewybuchu należy powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły