Gracjan Ludtke zajął III miejsce na Mistrzostwach Polski w boksie

W dniach 23-28 października w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentował zawodnik klubu Husaria Gołdap Gracjan Ludtke, zdobywając III miejsce. W walce ćwierćfinałowej wygrał w 1. rundzie swój pojedynek. W półfinałowej stoczył walkę z zawodnikiem z Elbląga, który okazał się lepszy i bardziej doświadczony i w efekcie wywalczył I miejsce.

 

 

 

– Gracek zasługuje na ogromne gratulacje i szczególną uwagę w późniejszej karierze. Jest to młody zawodnik i swoją przygodę z boksem zaczął tak naprawdę od niedawna. Do tej pory walczył w kick boxingu a wiem doskonale, że są to dwie odmienne i wspaniałe dyscypliny sportu których nie da się połączyć, chociaż trzeba wybrać jedną z nich i w niej się rozwijać – mówi trener Damian Szafran.

– Po powrocie dokładnie wszystko przeanalizujemy i podejmiemy wspólnie decyzje – co dalej ? Jestem bardzo zadowolony, że jako pierwszy zawodnik Husarii zapisał się w historię gołdapskich sportów walki z medalem mistrzostw Polski w boksie. W klubie mamy jeszcze kilka takich młodych talentów. Nie ukrywam, że również potrzebne jest wsparcie tych młodych osób – gdyby były osoby zainteresowane jakimś wsparciem byłoby na pewno dużo łatwiej. Największym naszym problemem jest brak własnej sali treningowej. Cały czas mamy z tym problemy – 3 razy w tygodniu trenować to jest stanowczo za mało, aby być najlepszym na zawodach rangi Mistrzostw Polski. Treningi, jakie realizujemy nie są do końca robione tak jak powinno to wyglądać, ale co mamy z tym zrobić, jeżeli jesteśmy czymś bardzo ograniczeni. Mamy nadzieje że może kiedyś to się zmieni bo potencjał w tych młodych ludziach jest, a Gołdap stać z pewnością na Mistrza Polski w boksie.

Powiązane artykuły