Biegacze z Warmii i Mazur zakończyli bieg „Wokół Niepodległej”

Dzisiaj o 2.49 funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przekazali pałeczkę sztafetową funkcjonariuszom z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Biegacze z W-MOSG przez prawie 46 godzin pokonali dystans 336 km.

 

 

 

 

W sztafecie uczestniczyło 100  funkcjonariuszy, w tym 96 z Warmińsko-Mazurskiego OSG oraz 4 biegaczy z Centrum Szkolenia SG,  a  towarzyszyło im ok. 10 osób spoza formacji – m.in. funkcjonariusze Policja, PSP i KAS.

Podczas odcinków honorowych złożono kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym  żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza-Obrońców Ojczyzny na terenie Komendy W-MOSG i CSSG oraz pod pomnikiem wielkiego patrioty i patrona miasta – Wojciecha Kętrzyńskiego.

Trudna trasa, czasami długi dystans nie przeszkodziły funkcjonariuszom SG, by z uśmiechem biec „Wokół Niepodległej”. Jednemu z uczestników, tak się spodobało, że przebiegł  cały odcinek służbowej odpowiedzialności PSG w Węgorzewie, pokonując dystans 34 km. Na co dzień st. chor. szt. SG Zbigniew Subocz (49 lat) jest przewodnikiem psa służbowego w tej placówce.

Biegaczy z Warmińsko-Mazurskiego OSG wspierali dopingiem okoliczni mieszkańcy. Na trasie w Puszczy Romińckiej sztafecie towarzyszyli rowerzyści z grupy rowerowej Gołdap.

Biało-czerwone flagi powiewały na całym dystansie 336 km, który pokonali funkcjonariusze z Warmii i Mazur.

Niżej link do galerii zdjęć
http://wm.strazgraniczna.pl/wm/komend/podziekowaniazyczenia/galeria-zdjec/29964,Galeria-zdjec.html?sid=24e206a2066ad5865171821bb2e63300

Powiązane artykuły