14- i 19-latek odpowiedzą za kradzieże i włamanie

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mieszkańcowi gminy Gołdap, który ma na swoim koncie liczne kradzieże i włamanie. Mężczyzna kradł alkohol, elektronarzędzia a nawet rowery. Nie oszczędził nawet przyczepy kempingowej, do której się włamał i chciał okraść. W tych procederach towarzyszył mu 14-latek, który będzie tłumaczył się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

 

 

 

 

W miniony weekend (07.10.18) funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego gołdapskiej komendy zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który wspólnie ze swoim nieletnim kolegą włamali się do przyczepy kempingowej na terenie ogródków działkowych w Gołdapi.

Jak ustalili policjanci nie było to jedyne przewinienie obu kolegów. Młodzi mężczyźni mają na swoim koncie m.in.: kradzież rowerów z klatki chodowej i korytarza piwnicznego bloków mieszkalnych w Gołdapi, jak również kradzież elektronarzędzi na kwotę ponad 900 złotych. Sprzęt w części został odzyskany i wkrótce wróci do właścicieli.
Ponadto funkcjonariusze ustalili, że 19-latek z jednego z miejscowych marketów notorycznie kradł alkohol, którego wartość wyniosła blisko 550 złotych.

Jak tłumaczył policjantom kradł, ponieważ potrzebował „parę groszy”. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei jego 14-letni kolega za swoje czyny będzie tłumaczył się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Red KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły