Mieruński nad Niemnem

W pięknie odrestaurowanym dworze w Gelgaudiszkach nad Niemnem, swoje najnowsze prace malarskie i obiekty artystyczne pokazał gołdapski artysta i animator społeczno-kulturalny Zbigniew Mieruński.

 

 

 

– Znam to miejsce od wielu lat, w czasach gdy bywałem tu jako dyrektor Domu Kultury w Gołdapi, dwór popadał w ruinę, a dziś z pietyzmem odrestaurowany służy jako centrum kultury i społeczności. Od kilku lat przyjeżdżam tu na plenery – dwór, park z pięknymi drzewami i Niemen dostarczają mi ciągle nowych inspiracji – mówi Zbigniew Mieruński – prace, które tu pokazuje powstały w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Bardzo cieszę się, że mogłem je pokazać w tak pięknej przestrzeni.

Mieruński w swojej twórczości wykorzystuje różne techniki wyrazu artystycznego – od klasycznego rysunku i malarstwa, poprzez techniki mieszane, tworzenie asamblaży i obiektów z przedmiotów znalezionych. W twórczości przeszukuje zakamarki własnej pamięci tworząc osobiste „albumy” wspomnień, wrażeń i ulotnych myśli. Inspiruje go własne życie, opowiadane historie rodzinne jego przodków, historia i dziedzictwo kulturowe Mazur. Realizuje także działania w obszarze community art z udziałem różnych grup społecznych. Artysta wystawiał swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Litwie, Rosji, Niemczech, Ukrainie i USA.

Fot: Vidas Venslovaitis

-tt-

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Mieruński nad Niemnem

 1. Marek

  Świetne! Bardzo ważny i zasłużony człowiek dla kultury w Gołdapi. Podziwiam i szczerze gratuluję.
  Zbyszku, przyjdą czasy kiedy i Ty zostaniesz doceniony u siebie. Coś Ty Atenom zrobił Sokratesie…

  1. GOŁDAPIANKA

   Zgadzam się, swojego się nie widzi. Zbigniew Mierunski jest wspanialym człowiekiem, pełnym pasji i zaangażowania, będąc dyrektorem Domu Kultury działał i rozwijał świat kultury w Gołdapi i nie tylko. Serdecznie gratuluję artyście i życzę dalszych sukcesów.

 2. Anna L

  Gratuluje Panie Zbigniewie. Piękna wystawa. Ja też tak uważam że jest Pan wspaniałym człowiekiem, pełnym pasji i zaangażowania.

 3. J

  Kochani internauci. Oddzielcie kulturalne i artystyczne osiągnięcia pana Zbyszka od jego działalności politycznej. Nie minusujcie go za poglądy i działania przedwyborcze. Za swoje pasje zasługuje na dobre słowo.

 4. Teresa

  Praca artysty malarza polega na tworzeniu dzieł malarskich przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów i technik. Artyści malarze zwykle reprezentują określony styl malarski, natomiast ci najwybitniejsi wyznaczają kierunki rozwoju malarstwa i wymykają się wszelkim klasyfikacjom.
  Tak, to Pan Zbigniew Mieruński jest dla naszego miasta wielką dumą. Człowiekiem, który ma pasję i ogromny talent. Dziękuję Panu za obecność w naszym życiu.

 5. Zbigniew Mieruński

  Bardzo Państwu dziękuję za te ciepłe i budujące słowa, są one dla mnie bardzo ważne. Dziękuję 🙂

 6. Obserwator

  Gratulacje!!!!!!