Hotel w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie?

Wyjeżdżając do Trójmiasta – czy to w sprawach służbowych, podczas urlopu, czy też na wakacje z rodziną albo drugą połówką, musimy wybrać najlepszy dla nas nocleg. A mamy przed sobą wiele możliwości – zarówno hotele w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie kuszą swoimi urokami. W którym mieście jednak najlepiej jest zarezerwować pokój?

Nie od dziś wiadomo, że głównym problemem jaki staje przed wczasowiczami jest wybór miejsca noclegowania. W tak dużej aglomeracji turystycznej, jaką bez wątpienia jest Trójmiasto, odnaleźć możemy sporo miejsc, które zasługują na naszą uwagę. Skoro nie potrafimy wybrać najlepszego hotelu, może spróbujmy wybrać najlepsze miasto?

Trójmiasto przecież składa się z Gdańska, Sopotu oraz Gdyni. A każde z tych miast będzie najlepsze do innych aktywności.

Hotel w Gdańsku – klimat, bliskość, historia, zwiedzanie

Jeśli wybierzemy hotel w Gdańsku, przykładowo Hotel Hanza będziemy mieli pewność, że wszędzie dojedziemy w bardzo krótkim czasie. Centrum Gdańska jest chyba najbardziej skomunikowanym punktem w całym Trójmieście. Stąd dojedziemy do każdego miejsca w Gdańsku, ale również SKM-ką pomkniemy do Gdyni czy tez Sopotu.

Dodatkowo – Gdańsk jako najstarsze i największe miasto Trójmiasta na pewno zaskoczy nas swoją bogatą historią zaklętą w urokliwym Starym Mieście. Warto je odwiedzić – zarówno rano, jak i wieczorem – i poczuć magię tego miejsca. Na uwagę zasługują również liczne muzea, które przedstawiają historię odległą, jak i tę bliską.

Zabawa w Sopocie – Monciak, Molo, kluby, plaże

Nie da się ukryć, że Sopot wieczorami zmienia się w prawdziwie ekskluzywne miejsce do zabawy i imprezowania. Najbardziej znana ulica – Monte Cassino ściąga rokrocznie setki tysięcy turystów, którzy chętnie po niej spacerują, jadają w dobrych restauracjach, popijają drinki w barach i bawią się w największych dyskotekach Trójmiasta.

Na uwagę zasługują również restauracje położone na samej plaży. To one w dużej mierze odpowiadają za klimat tego miejsca. Po smacznym obiedzie można udać się na plażę i odpocząć.

Spacery i jedzenie w Gdyni – Świętojańska, Skwer Kościuszki, bulwar Nadmorski

Gdynia jawi się w Trójmieście jako miasto najmłodsze, jednak bardzo nowoczesne i postępowe. Dzięki temu wielu turystów przyjeżdża tu pospacerować i pooglądać modernistyczną architekturę.

Na uwagę zasługuje na pewno klimatyczna ulica Świętojańska, która jest swoistym centrum Gdyni. To na niej znajdują się najlepsze knajpki i restauracje w mieście. To tutaj toczy się życie.

Po wszystkim można udać się na Skwer Kościuszki, który jest już tylko przedpolem wejścia na plażę miejską (bardzo czystą i miłą), oraz bulwar nadmorski, który kusi do tego, by trochę po nim pospacerować.

Do Gdyni warto wpaść poza sezonem, kiedy samotnie można zachwycić się na nowo urokiem tego miasta.


Porady

Powiązane artykuły