Wycieczka do Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

Czterolatki „A” („Żółwiki”) wraz z 6-latkami „C” z Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 3 wybrały się na wycieczkę do muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. ,,Wycieczkowicze” z wielkim zaciekawieniem podziwiali eksponaty związane z życiem i twórczością pisarki. Dzieci obejrzały wiele oryginalnych mebli, sprzętów i naczyń z czasów pobytu poetki w dworku.

 

 

 

 

Następnie pracownicy muzeum przeprowadzili bardzo interesujące zajęcia związane z baśnią „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Po pogadance na dzieci czekała niesamowita niespodzianka. Przedszkolaki mogły wejść do mieszczącego się przy muzeum ogrodu, zwanego Zaułkiem Krasnoludków. Podążając Baśniowym Szlakiem rozpoczęły swoją pierwszą przygodę.

Zaułek Krasnoludków to pierwsza stacja baśniowej wyprawy, gdzie zadaniem naszych ,,podróżników” było odnalezienie gąsek sierotki Marysi oraz skarbu króla Błystka. Dzieci miały również okazję zagrać pionkami „olbrzymami” i pokręcić się na karuzeli stylizowanej na te z epoki Marii Konopnickiej. Na zakończenie wyprawy każdy mógł przejrzeć się w magicznych lustrach zasiąść na tronie królewskim oraz wspiąć się na krzesło Olbrzyma.

Zadowolone, pełne pozytywnych wrażeń i bogatsze o nowe doświadczenia dzieci wróciły do Gołdapi. Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci.

Wychowawczynie


Aktualności

Powiązane artykuły