Siedemdziesięciolecie? A może czterolecie?

Na portalu miejskim znajduje się informacja: Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto z rąk prezesa MKS „Rominta Gołdap” Krzysztofa Hołdyńskiego otrzymał statuetkę będącą wyrazem podziękowania za wsparcie udzielone stowarzyszeniu. Wyróżnienie związane jest z 70-leciem klubu.

 

 

 

 

Dobrze, że dziękuje się jednemu ze sponsorów i to jest dobra praktyka. Czymś oczywistym jest też fakt, że niebagatelnego wsparcia w ciągu kilkudziesięciu lat udzielali klubowi (i najprawdopodobniej udzielają) niektórzy przedsiębiorcy i to z własnych kieszeni. Wierzę, że ich również uhonorowano w ten sposób – zarówno tych, którzy pomagali, jak i tych, którzy pomagają nadal. Inaczej jest to trudno sobie wyobrazić.

Tyle że nie mniej istotnym wsparciem, a może najważniejszym, byli utalentowani zawodnicy wraz z trenerami, którzy tworzyli historię „Gwardii”, „Cresovii” i „Rominty”. Wszak to siedemdziesięciolecie, a nie czterolecie!

Zatem nieśmiałe pytanie do pana prezesa Krzysztofa Hołdyńskiego i do autora informacji – czy te osoby otrzymały podobne statuetki albo jakieś inne formy podziękowania? Czy były imienne zaproszenia byłych zawodników i trenerów na obchody jubileuszu? Jakoś nigdzie nie można znaleźć informacji na ten temat. Jeśli coś takiego miało miejsce, to prośba przynajmniej o link z fotografiami lub informację w innej formie.

Powiązane artykuły

10 komentarzy do “Siedemdziesięciolecie? A może czterolecie?

 1. Antoni

  Zgadzam się z powyższym komentarzem. Tak ważny jubileusz minął niezauważony. A szkoda!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Obserwator

  Weterani we wszystkich kategoriach/piłkarz, trener, zawodnik, sponsor,/ zrobili swoje i basta! A nasz burmiś może sypnie kasą a nuż wygra wybory to będzie nasz człowiek! Jeżeli zarząd klubu pominął tych ludzi to co najmniej brak taktu! jeżeli fakty są inne to proszę o sprostowanie i przepraszam!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Komtur

  Się czepiacie.
  To nie Hohezollern nadał prawa Gołdapi, tylko Luto. Należy mu się statuetka za 448 rozwoju miasta

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Mietek

  To już nawet nie jest śmieszne… ale kpina

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Monika

  Zdaje się, że pan Prezes Krzysztof Hołdyński tą statuetką bardzo przesadził. Nie dziękuje się za wsparcie kiedy nikt z włodarzy miasta na jubileuszu się nie pojawił. Przykre, ale statuetka nabiera tu charakteru wchodzenia komuś w… .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. ktoś

  Czas pomyśleć o statuetce na zakończenie kadencji jesienią dla Burmistrza Tomasza L

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Oooooo

  Luto najbardziej lubi to za co najgłośniej krytykował Mirosa czyli podlizywanie, donosicielstwo, dwór i lizanie 4 liter. A obecny zarząd czyli Hołdyński i Kowalczyk świetnie to czują. Wbrew większości piłkarzy i członków klubu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Krystyna

  Kiedyś, jako drużynowa stałam ze swymi harcerkami „na bramie” i sprzedawaliśmy bilety wstępu na mecze Cresovii. Mój Tata, już kilkanaście lat nieżyjący, był jednym ze znanych działaczy wspierających klub, w drużynie (w różnym czasie) grał Wujek i Brat. Na mecze się chodziło całymi Rodzinami. Znało się zawodników, trenerów, , działaczy z prawdziwego zdarzenia. Może dlatego dziwią takie dowody uznania, przy zapomnieniu dawnych działaczy :-(. Pozdrawiam. Gołdpianka

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Krystyn

  Ta statuetka to prawdopodobnie podziękowanie za udział burmistrza w obchodach 70 rocznicy powstania Klubu, tak bardzo widoczny i wyraźnie zaznaczony, zwłaszcza na zdjęciach z pierwszego dnia obchodów jubileuszu!. Nikt, NIKT z władz miasta nie był obecny podczas tych obchodów na ich otwarciu ani przez cały pierwszy dzień, kiedy na boiskach zmagały się w turnieju piłki nożnej drużyny polskie, rosyjskie i litewskie! Przygotowana dla władz scena świeciła pustkami. To wstyd, że obecne władze miasta nie uhonorowały Klubu choćby skromnie – obecnością, nie mówiąc o jakimś bardziej wymiernym wyrazie wdzięczności za to co Klub i ludzie go tworzący, wspierający zrobili dla naszego miasta przez te 70 lat. Panie Prezesie Krzysztofie Hołdyński, czy Pan się nie wstydzi swego gestu? Czy Pan dostrzega w co Pan wlazł takim zachowaniem? I jak głęboko? Nie czuje Pan brzydkiego zapaszku? Za co Pan dziękuje burmistrzowi? Za to, że obraził Pana i Klub swoim zachowaniem?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Obserwator

  Ludziska Pan Prezesiunio dopiero się uczy prezesowania! Gdzie był jako zawodnik, prezes idziałacz sportowy? Jak widział tak się zachował! Jest młody, zdolny i szybko się uczy i naprawi swoje błędy jeżeli zostanie wybrany na następną kadencje! Pozdrawiam piłkarzy i internautów!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...