Pierwsza wakacyjna nocka w Gminnej Bibliotece Publicznej

Z 20 na 21 lipca odbyła się pierwsza wakacyjna nocka w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich. Pierwszym puntem wieczoru (o ile nie najważniejszym) było zdobycie karimaty i w związku z tym, że nie posiadamy za dużo wolnej przestrzeni, odbył się wyścig o zajęcie najlepszego miejsca do „spania”.

 

 

 

 

W trakcie oczekiwania na grę terenową, zagraliśmy w gry planszowe. Około 21:00 zaopatrzeni w latarkę, długopis i notes wyruszyliśmy w kilkukilometrową trasę wokół Bań. Nocne podchody związane były z odnalezieniem „ofiary” i odgadnięciem, kto stoi za tym „morderstwem”.

Po drodze mieliśmy do wykonania różne zadania i zbieraliśmy dowody, jakie zostawiał po sobie zabójca.

Najwięcej było makaronów, więc dzieci szybko zorientowały się, kto jest oprawcą. Na końcu na uczestników zabawy czekała nagroda – kosz pełen lizaków. Po tak wyczerpującym spacerze dzieci i młodzież z apetytem zjedli pizzę z miejscowej piekarni.

Serdecznie dziękujemy dla tych uczestników grupy projektowej Równać szanse „Pozytywnie nakręcamy się w dorosłość”, którzy zajęli się przygotowaniem i przeprowadzeniem tak wspaniałej i pełnej emocji gry terenowej.


Aktualności

Powiązane artykuły