Plusy i minusy telewizji przemysłowej

Telewizja przemysłowa obecna jest praktycznie wszędzie. Galerie handlowe, parkingi, ulice, urzędy, szkoły, gmachy użyteczności publicznej, sklepy. Wymieniać można bez końca. Stała się ona nieodłącznym elementem naszego życia. Jakie zalety oraz wady ze sobą niesie? Odpowiedź w dzisiejszym artykule.

Zalety telewizji przemysłowej

Paradoksalnie najważniejszą zaletą telewizji przemysłowej jest jej ogólne przeznaczenie, czyli możliwość monitorowania stałego i gruntownego monitoringu określonych przestrzeni. Nie sposób nie zauważyć, iż są to przestrzenie newralgiczne, czyli takie w których możemy liczyć na obecność dużej grupy osób. Zaliczamy do nich m.in. miejsce pracy, autostradę, skwer w centrum miasta i wiele innych. Telewizja przemysłowa to także narzędzie w rękach organów dbających o porządek i bezpieczeństwo społeczeństwa. Dla wielu jest to cenny atut.

Dlaczego? Ponieważ na jej podstawie w tempie błyskawicznym można reagować. Nawet jeśli reakcja ta okaże się spóźniona, to wówczas organa mają w ręku niezbite dowody na ewentualne popełnienie przestępstwa. Usprawnia to cały proces dotarcia do winowajcy oraz ewentualnego wyciągnięcia konsekwencji. Warto w tym miejscu dodać, iż telewizja przemysłowa pełni funkcję prewencyjną, a więc mówiąc kolokwialnie – jest „odstraszaczem” dla potencjalnych sprawców przewinień. Mając świadomość obecności kamerki dostosowujemy względem niej swe zachowania. Oczywiście zdarzają się wyjątki, jednak trudno oszacować ilu przestępstw dopuściliby się złoczyńcy bez świadomości faktu, iż są w rejestrowanym kadrze. Czy rola telewizji przemysłowej jest efektywna? Czy proces ten przynosi wymierne korzyści? Niestety niezupełnie…

Wady telewizji przemysłowej

Błędem – trudnym do wytłumaczenia jest ulokowanie kamer w miejscach w których najczęściej niewiele się dzieje. Przykładem są zwykłe ulice na których, nawet jeśli dochodzi do przewinienia to jest ono niewiele znaczącym wybrykiem, takim jak wypicie piwa w miejscu publicznym.

Naturalnym następstwem obecności kamer w miejscach publicznych jest ich zniszczenie, a mówiąc ściślej – akt wandalizmu. Kamery widoczne dla złoczyńców prowokują wielu z nich, więc ci w ramach buntu demonstrują swą złość niszcząc mienie, które jest nader kosztowne. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale tak – to my się składamy na coraz to kolejne kamery.

Podsumowanie oraz wnioski

Czy telewizja przemysłowa jest dobrym rozwiązaniem? Wszystko zależy od kilku czynników – miejsca lokacji kamer, ich przeznaczenia oraz jakości. Pomimo wielu wad i zaniedbań telewizja przemysłowa wciąż się doskonale sprzedaje praktycznie w każdym kraju na świecie. Daje to wiele myślenia.

Wysokiej jakości sprzęt telewizji przemysłowej znajdą Państwo w sklepie Montersi.pl pod adresem: https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa


Porady

Powiązane artykuły