Kacper i Adrian awansowali do Finału Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Młodzików 

W Iławie na boiskach przy Jezioraku 14 i 15 lipca 2018 odbywały się Półfinały Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Młodzików. Kacper Taudul i Adrian Andruszkiewicz awansowali do tych finałów z pozycji mistrza województwa podlaskiego. Do półfinałów stawiło się łącznie 15 zespołów, między innymi – z Warszawy, Ostródy, Bydgoszczy, Pucka i Siedlec.

 

 

 

 

 

Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim. Drużyna z Sukss Suwałki pierwszego dnia rozegrała trzy mecze, pierwsze dwa wygrywając 2:0. Ostatni mecz z BKS Chemikiem Bydgoszcz, faworytem całego turnieju, niestety nie poszedł dobrze, następnego dnia pierwszy z meczy bezapelacyjnie chłopaki musieli wygrać, aby zakwalifikować się dalej.

Mecz z KPS Siedlce poszedł świetnie z wynikiem 2:0, zatem finał w Sulejowie mieli już w garści. Cały turniej zakończyli na rewelacyjnym 4. miejscu.

Kacper i Adrian są w tej chwili w szesnastce najlepszych zespołów w Polsce w siatkówce plażowej młodzików. Jest to niewątpliwie jeden z największych sukcesów, żaden zespół z SUKSS nie doszedł nigdy tak daleko.

Przed nimi seria ciężkich treningów, które rodzice niestety muszą załatwiać we własnym zakresie ponieważ, siatkówka plażowa to hobby chłopaków i nie trenowali jej nigdy pod okiem trenerów. Niezależnie od wyniku w Sulejowie jest to ogromny sukces, okupiony oczywiście bardzo ciężką pracą, ogromem wyrzeczeń i determinacją rodziców.

Chłopaki obiecują, że będą walczyć z całych sił i promować Gołdap oraz Suwałki.

Powiązane artykuły