Drużyna „trójek” dwunasta na największym turnieju w Europie

W dniach 5 – 8 lipca w Zabrzu odbył się największy Turniej Mini Siatkówki w Europie – Finał Mistrzostw Polski Kinder + Sport 2018. W ekskluzywnym gronie potentatów siatkówki znalazły się aż dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Zespół „trójek” zakończył trzydniowe zmagania na doskonałym 12 miejscu.

 

 

 

 

Natomiast zespół „czwórek” zajął miejsce 27. Największy siatkarski turniej w Europie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci. O awans do zabrzańskiego finału walczyło kilkanaście tysięcy zespołów (44167 młodych zawodniczek i zawodników) we wszystkich zakamarkach Polski w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach. Bilet otrzymywały dwie najlepsze drużyny z 16 województw. I tak do areny zmagań, czyli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu zjechało najlepszych blisko 1100 zawodników i zawodniczek, w trzech kategoriach – „dwójkach”, „trójkach” i „czwórkach” wśród dziewcząt i chłopców.

Pod okiem Piotra Gruszki i Sebastiana Świderskiego, czyli Ambasadorów turnieju, rozegrano przez cztery dni 1300 spotkań. Zgodnie z regulaminem turnieju mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 punktów. System rozgrywek przewidywał aż pięć etapów. W ciągu jedenastu meczów siatkarze mieli udowodnić swoją wartość i walczyć o medale Mistrzostw Polski siatkówki dzieci. Poziom turnieju był bardzo wysoki. W zabrzańskim finale po bardzo udanym sezonie i po zdumiewającym awansie wystąpił w „trójkach” zespół SP 3 UKS „Trójka” Gołdap w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Mieszko Makarski oraz w „czwórkach” zespół w składzie: Oskar Stalewski, Piotr Górski, Maciej Wądołowski i Dominik Wawrukiewicz. Po trzydniowej niezwykle zaciętej rywalizacji nastąpiły ostateczne rozstrzygnięcia. „Trójki” zakończyły zmagania na rewelacyjnym dwunastym miejscu w Polsce. „Czwórki” zajęły miejsce 26. Podczas turnieju finałowego opiekę trenerską nad chłopcami sprawowali Jacek Wądołowski i Przemysław Pińczak.

To jest sukces nie tylko zawodników, rodziców czy trenera, ale i tych którzy wsparli nasz wyjazd do Zabrza finansowo: Tomasz Luto (burmistrz Gołdapi), Ewa Zaremba, Mariusz Szczepański, Tomasz Brzeziński (Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych), Piotr Becz (IRYD), Robert Buczyński (RBB Jaja z Mazur), Krzysztof Świtaj (TOP-KOP), Marek Słowikowski (Zakład Ogólnobudowlany), Sławomir Romanowski (Z.E. WOLT), Ryszard Pawlukanis (PALWOD), Jacek Bogdan (Turystyczna), Anna Nadgłowska (FWPR), Krzysztof Suchocki (KRAM), Krzysztof Jurewicz i osoba prywatna. Wielkie dzięki za wsparcie, gdyż razem stanowimy wielką, siatkarską rodzinę. Przez trzy dni turnieju przed halą MOSiR w Zabrzu rozstawiona była specjalna strefa Joy of Moving, w której to zawodniczki i zawodnicy mogli chwilę odpocząć pomiędzy meczami.

Organizatorzy przygotowali również boiska do gry w siatkówkę plażową, na których uczestnicy mogli pograć i potrenować z Ambasadorami Kinder + Sport. Zespoły otrzymały nagrody w postaci koszulek, rękawków i dyplomów ufundowanych przez partnera rozgrywek – firmę Ferrero. Główną nagrodą w turnieju był wyjazd na XVI Memoriał Huberta Wagnera do Krakowa, który odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia. O oprawę dnia finałowego zadbali znani z prowadzenia dopingu na siatkarskich halach – Marek Magiera z Grzegorzem Kułagą. Organizatorem Finału Polski w Zabrzu był Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Ferrero Polska Commercial, JM Marketing Group oraz ze Śląskim Związkiem Piłki Siatkowej. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

Powiązane artykuły