Zaczęło się od złożenia meldunku o gotowości do rozpoczęcia zawodów

W niedzielę na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich odbyły się zawody sportowo-pożarnicze. W szranki stanęło 5 drużyn OSP z terenu Gminy Banie Mazurskie: Banie Mazurskie, Żabin, Surminy, Lisy oraz Grodzisko. Zawody rozpoczęły się o 12.00 uroczystą zbiórką wszystkich jednostek.

 

 

Na początku uroczystości Komendant Gminny złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia zawodów, po czym nastąpiło oficjalne przywitanie zaproszonych gości oraz przybyłych mieszkańców. Wójt Gminy Łukasz Kuliś w imieniu własnym oraz Zarządu Oddziału Gminnego przywitał strażackie drużyny, biorące udział w zawodach oraz licznie przybyłych mieszkańców.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach. Jako pierwszy bieg sztafetowy z przeszkodami, po którym przystąpiono do ćwiczenia bojowego. Rywalizacja była zacięta, a czasy uzyskiwane przez poszczególne jednostki bardzo zbliżone.

Konkurencja bojowa była tą, która zadecydowała o kolejności miejsc zajętych przez poszczególne drużyny: I miejsce – OSP Grodzisko, II miejsce – OSP KSRG BANIE MAZURSKIE, III miejsce – OSP LISY, IV miejsce – OSP SURMINY, V miejsce – OSP ŻABIN.

Dzięki wspaniałej słonecznej pogodzie zawody przebiegły bez zakłóceń i w bardzo miłej atmosferze. Drużyny były mocno dopingowane przez licznie zgromadzoną na boisku publiczność, która po zawodach została zaproszona na poczęstunek (grochówkę) ufundowany przez Urząd Gminy Banie Mazurskie.

Red. GOKiP w Baniach Mazurskich

Powiązane artykuły