Gołdapianie na dwóch czołowych miejscach podium w siatkówce plażowej

W czwartek, 7 czerwca na boiskach Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach rozegrane zostały klubowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w siatkówce plażowej w kategorii kadet. Przy szkole tej funkcjonuje klub siatkarski SUKSS Suwałki, w którym od czterech już lat umiejętności siatkarskich nabywa dwóch chłopaków z Gołdapi: Dawid Rusak i Bartosz Mikielski.

 

 

 

 

W turnieju „plażówki” udział wzięło 9 drużyn z Suwałk oraz Sokółki. Wicemistrzowie województwa z poprzedniego sezonu Dawid Rusak i Bartosz Mikielski w tym sezonie rywalizowali ze sobą po dwóch stronach siatki. Zawody rozegrano systemem brazylijskim obowiązującym przy zawodach siatkówki plażowej.

Losowanie par ulokowało gołdapian w dwóch oddzielnych drabinkach meczowych. Dawid Rusak grający w parze z Jakubem Hołubowiczem /SUKSS Suwałki/ wygrali trzy swoje mecze grupowe, najpierw z zawodnikami z Sokółki 2;0, następnie pokonali dwie pary SUKSS Suwałki 2:1 i 2:0. Tym samym jako pierwsi zameldowali się w półfinale mistrzostw.

Podobnie również Bartosz Mikielski grający z Jakubem Żuchowskim /SUKSS Suwałki/ wygrali swoje pierwsze mecze awansując do półfinału zawodów.

Pary z udziałem gołdapskich zawodników wygrały mecze półfinałowe i spotkały się w finale mistrzostw.

Lepszą dyspozycję tego dnia wykazała para Dawid Rusak i Jakub Hołubowicz pokonując swoich rywali 2:0 i tym samym przypieczętowując tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego w siatkówce plażowej w kategorii kadet. Pamiątkowe statuetki i medale odebrali z rąk jednego z weteranów suwalskiej siatkówki, jeszcze czynnego zawodnika Ślepsk Suwałki, Kamila Skrzypkowskiego.

W poprzednich latach Dawid i Bartek wspólnie górowali w kategorii młodzik zdobywając w kolejnych dwóch latach Mistrzostwo Województwa Podlaskiego, w roku ubiegłym natomiast wywalczyli Wicemistrzostwo „Podlasia” w kategorii kadet.

Dwie pierwsze pary zawodów uzyskały awans do półfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w lipcu na boiskach województwa mazowieckiego. Ostateczny termin i miejsce poznamy jeszcze w czerwcu.

Powiązane artykuły