Wyprawa do miasta Kopernika

W dniach 4 – 7 czerwca klasy III b i IV b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi wraz z grupą mam poznawały Toruń. Pierwszego dnia, w poniedziałek byliśmy w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa oraz podziwialiśmy miasto z pokładu statku w czasie rejsu po Wiśle.

 

 

 

 

 

We wtorek przed południem bawiąc się poznawaliśmy świat nauki w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Po południu aktywnie zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem pod hasłem „Legendy i fakty toruńskie” oraz bardzo wesoło utrwalaliśmy zdobytą wiedzę w Muzeum Legend Toruńskich.

W środę najpierw w Teatrze Baj Pomorski obejrzeliśmy ciekawą, pouczającą, wzruszającą i zabawną interpretację baśni „Jaś i Małgosia”, potem piekliśmy pierniki i poznawaliśmy ich historię w Muzeum Toruńskiego Piernika. Po obiedzie bawiliśmy się na na placu zabaw „Piernikowe Miasteczko”.

Potem była wizyta w Planetarium. Tam na interaktywnych wystawach poznawaliśmy Ziemię („Geodium”) i wyruszyliśmy w kosmos („Baza Kosmiczna”) oraz obejrzeliśmy projekcję filmu „Wirująca Ziemia”.

W czwartek po śniadaniu odwiedziliśmy Ogród Zoobotaniczny. Pyszne lody zakończyły naszą wizytę w mieście Kopernika. Obładowani piernikami, upominkami, pamiątkami i miłymi wspomnieniami wróciliśmy do Gołdapi.

Helena Galińska


Aktualności

Powiązane artykuły