Bądź bezpieczny w wakacje – apel „bezpieczne wakacje” w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie!

Niedługo rozpoczną się wakacje. Jeżeli zadbamy o swoje bezpieczeństwo, to na pewno będą udane! Najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji oraz zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym stały się tematem apelu, który odbył się we wtorek, 12 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie.

 

 

 

 

 

Wszyscy uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w apelu, który został przygotowany głównie przez najmłodszych uczniów szkoły. Pod okiem swoich wychowawczyń oraz pani od techniki przedszkolaki, uczniowie klas I, IIIa i IIIb, a także uczennice z klasy V wspólnie przygotowali wyczerpujący i ciekawy montaż słowno-muzyczny, w którym pojawiły się najważniejsze rady oraz ostrzeżenia dotyczące spędzania wolnego czasu w różnych miejscach. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady korzystania z kąpielisk, dowiedzieliśmy się, jak przygotować się do wyprawy w góry i o czym trzeba pamiętać, wybierając się do lasu.

Dodatkowo dziewczęta z klasy V pod opieką pani pedagog zaprezentowały pokaz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zaprezentowały prawidłowe zachowania w sytuacji, kiedy jesteśmy świadkami lub uczestnikami wypadku. Oprócz tego przedstawiono elementy budowy roweru, które są niezbędne do dopuszczenia go do ruchu drogowego oraz właściwy strój rowerzysty.

Ciekawym urozmaiceniem utrwalanej wiedzy były piosenki wykonane przez najmłodszych oraz Nikolę. Na koniec pani Ewa Wronowska rozdała nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursie plastycznym „Bezpieczna klasa i szkoła”.

Apel okazał się doskonałym instruktażem zasad bezpieczeństwa, który przyda się wszystkim, małym i dużym „urlopowiczom”.

Brygida Mościńska


Aktualności

Powiązane artykuły