Wycieczkowy Dzień Dziecka

Klasy IV – VII ze Szkoły Podstawowej w Galwieciach pojechały na jednodniową wycieczkę do stolicy naszego regionu Olsztyna. Pierwszym, niezwykle ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. Najsławniejszym administratorem którego, był Mikołaj Kopernik.

 

 

 

 

 

 

Niemałą atrakcją było również wejście na zamkową wieżę. Piękna pogoda pozwoliła również na spacer Olsztyńską Starówką. Kolejnym punktem było olsztyńskie Planetarium. Seans filmu „Nasz wszechświat” był kosmiczną podróżą do Układu Słonecznego. Prezentowane w czasie projekcji rozgwieżdżone niebo oraz ciekawe zjawiska astronomiczne na długo pozostaną w pamięci uczniów. Na zakończenie wycieczki na uczniów czekał bardzo aktywny wypoczynek w Parku Trampolin z którego wszyscy wyszli bardzo zadowoleni.

Nasza szkoła jest posiadaczem certyfikatu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Wierna Dziedzictwu” którego głównym celem jest upowszechnienie wiedzy na temat polskiej historii i kultury, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszego kraju. Nasza wycieczka doskonale wpisuje się w cele projektu, jest również ciekawą formą działań w ramach Roku Dla Niepodległej.

SP Galwiecie


Aktualności

Powiązane artykuły