Wiele razy można było usłyszeć, że było „super

Czy jesteście gotowi na podróż do gwiazd? Tymi słowami rozpoczęła się dwudniowa przygoda mieszkańców Gołdapi z Planetobusem. Na wniosek Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi w dniach 7 i 8 czerwca do naszego miasta zawitało mobilne planetarium podróżujące Planetobusem z Centrum Nauki Kopernik.

 

 

 

 

 

Edukatorzy – Mateusz oraz Michał, zarażali pasją do astronomii. W trakcie seansu trwającego ponad 30 minut ukazali w dzień niebo pełne gwiazd, układ planet oraz inne obiekty astronomiczne. Podczas przygody nie milkły zachwyty nie tylko dzieci. Wiele razy można było usłyszeć, że było „super”, „lepiej niż w planetarium”. Dzieci chętnie zadawały pytania, nieraz wdawali się z animatorami w dyskusję 

Podczas dwudniowej wizyty z Planetonusa skorzystało ponad 490 osób! W tym roku projekt umożliwiał obejrzenie wystawy nie tylko przez uczniów szkół podstawowych. Dlatego też, pierwszego dnia odbyły się trzy seanse dla opiekunów z dziećmi. Wszystkie zasady, godziny oraz ilości osób mogących skorzystać z planetarium były ściśle określone przez CNK.

Drugiego dnia, na dwie godziny wystawę Planetobusa odwiedziła ekipa Pytania na śniadanie. Redaktor Dominka Matuszak rozmawiała z dziećmi o przeżyciach i refleksjach jakie towarzyszyły im podczas sensu. Uwaga! Rosną nam przyszli astronauci! Emisja programu „Pytanie na śniadanie” wraz z relacją wizyty Planetobusa w Gołdapi odbędzie się 21 czerwca w TVP2.

Każdy z uczestników otrzymał „Poradnik młodego naukowca Planetobus” pełen astronomicznych ciekawostek, pytań i odpowiedzi nt. kosmosu, informacji o gwiazdach i planetach oraz eksperymentów, które można samodzielnie wykonać w domu.

OPS dziękuje Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gołdapi za udostępnienie hali oraz umożliwienie noclegu dla edukatorów.

Wizyta mobilnego planetarium realizowana jest w ramach działania „Planetobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”. Program „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie umowy z dnia 29 grudnia 2017 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2018. W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus”.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Wiele razy można było usłyszeć, że było „super

  1. doktorek

    szkoda że to tylko dla „pupili” było dostępne

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...