Warsztaty z druku 3D w Pracowni Orange w Boćwince

Wakacje w pracowni rozpoczęliśmy bardzo ambitnie. Do Boćwinki przyjechali specjaliści firmy FABLAB zajmujący się edukacją oraz popularyzowaniem nowoczesnych technologii. Mieliśmy okazję uczestniczyć w pilotażowych warsztatach z druku 3D.

 

 

 

 

 

Dzięki fantastycznej atmosferze panującej na warsztatach mogliśmy nie tylko lepiej poznać zastosowanie drukowanych przedmiotów, ale także nauczyć się je projektować oraz obsługiwać drukarkę 3D. Prowadzący Maciek i Piotrek pokazali nam wydrukowane przedmioty codziennego użytku, począwszy od zabawek czy masek poprzez meble, aż do mostów i domów drukowanych przez ogromne robotyczne ramiona. Zaskoczeniem okazały się drukowane ubrania czy buty. Dowiedzieliśmy się, że drukarki 3D mają zastosowanie również w medycynie. Co ciekawe, projektowanie prostych przedmiotów do wydruku wcale nie jest trudne. Jednak trzeba mieć pomysł i duuuuużo cierpliwości.

Warsztaty były prowadzone w dwóch grupach po 10 osób. Uczestniczyli w nich wolontariusze oraz sympatycy Pracowni Orange w Boćwince.


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Warsztaty z druku 3D w Pracowni Orange w Boćwince

 1. apap

  Świetna inicjatywa. Warto dodać, że drukarka ze zdjęcia (ZORTAX) to dzieło Gołdapianina. Redakcjo może jakiś artykuł//wywiad na ten temat? 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Oooo… To niech Boćwinka da kontakt:-)

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. apap

    https://zortrax.pl/firma/dla-inwestorow/o-spolce/zarzad/
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Zortrax

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Ktory z nich jest gołdapianinem?

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 2. oli

  Obaj

  http://www.uwazamrze.pl/artykul/1096102/polski-sukces-w-trojwymiarze

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...