Przeżyli niesamowitą bieszczadzką przygodę

W dniach 11 – 15 czerwca wychowankowie ZPEW w Gołdapi uczestniczyli w Zielonej Szkole – „Zielono mi… w Bieszczadach” w Weremieniu, gm. Lesko. Program Zielonej Szkoły był niezwykle bogaty i atrakcyjny. Uczniowie ze swoimi nauczycielami i przewodnikiem uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej – „Szlakiem Bieszczad”, zdobywając szczyt Połoniny Wetlińskiej i docierając do Schroniska „Chatka Puchatka”.

 

 

 

 

W Polańczyku wzięli udział w rejsie statkiem wycieczkowym po Jeziorze Solińskim, zwiedzali Zaporę Solińską, spacerowali Bieszczadzkimi Krupówkami. W Zwierzyniu uczestniczyli z instruktorami w spływie pontonowym Doliną Sanu, a w Uhercach Mineralnych wzięli udział w przejazdach Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi. W Sanoku zwiedzali z przewodnikiem największe w Polsce Muzeum Etnograficzne na świeżym powietrzu z pięknie odrestaurowanym Rynkiem Galicyjskim, w Myczkowcach – Muzeum Ekumeniczne z miniaturami niemalże wszystkich Cerkwi Bieszczadzkich, Mini Zoo oraz drugą z Bieszczadzkich Zapór, poznali z opowieści przewodnika Rezerwat Koziniec. Uczniowie brali udział w ognisku integracyjnym po „Bieszczadzku” oraz „Dyskotece FLUO” z profesjonalnym DJ – em w barwach fluo.

Uczestniczy ZIELONEJ SZKOŁY, zarówno ci mali i duzi, przeżyli niesamowitą bieszczadzką przygodę z licznymi atrakcjami, niezwykłymi pejzażami i niezapomnianymi widokami. Doskonalili oni obserwację przyrodniczą, rozwijali orientację w terenie, a przede wszystkim kształtowali kompetencje kluczowe: matematyczno-przyrodnicze. Dla naszych uczniów była to bardzo atrakcyjna forma zdobywania nowej wiedzy i umiejętności praktycznych, ciekawie i aktywnie spędzony czas oraz nieopisane emocje, które pozostaną
w nich na długo.

Wyjazd był jednym z działań podjętych w ramach projektu „Świat bez tajemnic”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020.

Całkowita wartość projektu to 430.513,10 zł. Powiat Gołdapski pozyskał dofinansowanie na jego realizację w wysokości 400.547 zł. Projekt jest realizowany w okresie 1 stycznia 2017 – 31 grudnia 2018 r.

 


Aktualności

Powiązane artykuły