Ta magiczna noc rozpoczęła się o 18.00

Za nami tegoroczna Noc Świętojańska w Baniach Mazurskich. Była w miarę pogodna i spokojna, ale chłodna jak na tą porę roku – jednym słowem pogoda nie w pełni taka jaka powinna być. Ta magiczna noc rozpoczęła się o 18.00, kiedy na scenie swoje umiejętności zaprezentowały po kolei dzieci i młodzież z Bań Mazurskich. Potem wystąpiły zaproszone zespoły Cortez i Kontrabanda Lidzbarka Warmińskiego oraz Axel z Gołdapi. Uczestnikom wydarzenia przygotowano wiele atrakcji.

 

 

 

Gry, zabawy i konkursy nie tylko dla dzieci, prowadzone przez młodzieżową grupę projektową Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich oraz strefę dziecka, w której na najmłodszych czekały zabawy poduszkowe, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, wata cukrowa i pop corn.

Gdy zapadł zmrok rozpalono ognisko, przy którym odbyła się degustacja pieczonego prosiaka. Całe wydarzenie zakończyła wspólna zabawa przy muzyce zespołu Axel. W trakcie zabawy tanecznej ogłoszono również zwycięzców i wręczono nagrody dla uczestników konkursu siłaczy oraz poszukiwania kwiatu paproci. Mamy nadzieję, że to święto, lub jego część udało nam się wszystkim spędzić w prawdziwie rodzinnej atmosferze.

Organizatorami tegorocznej Nocy Świętojańskiej byli GOKiP, GBP oraz młodzieżowa grupa projektowa w ramach działań bibliotecznych z programu Równać Szanse. Świetna atmosfera i dobra zabawa towarzyszyły wszystkim do końca imprezy i za to serdecznie dziękujemy!!!

Powiązane artykuły