Dobry apartament w Warszawie – jak wynająć?

Co prawda nie ma tu morza, piaszczystych plaż ani strzelistych górskich szczytów, mimo to Warszawa utrzymuje się w czołówce najchętniej odwiedzanych polskich miast.

Przy czym są to zarówno wizyty służbowe, jak i stricte turystyczne, rekreacyjne, krajoznawcze. W roku 2016 stolicę odwiedziło blisko 10 milionów turystów (z noclegiem) i tendencja ta jest jak najbardziej zwyżkowa. Nic dziwnego, że baza noclegowa – hostele, hotele, apartamenty w Warszawie, mieszkania na doby – to bardzo szeroka oferta oraz dynamicznie rozwijający się rynek.

Warszawa i turystyczny boom

Gości należy odpowiednio (dobrze) podjąć, taka jest nasza, przysłowiowa już, polska gościnność. Ponadto turyści to realne zyski i mocny bodziec do dalszego rozwoju. Według raportów wkład turystyki w PKB, za wspomniany już 2016 rok, wyniósł ponad 15 miliardów złotych. W tym samym raporcie znajdują się też dane dotyczące bazy noclegowej, która obejmowała ponad 400 obiektów noclegowych. Warto jednak zauważyć, że infrastruktura turystyczna, noclegowa stale się rozbudowuje, powstają nowe hotele, oddawane są komfortowe mieszkania i apartamenty w Warszawie na wynajem krótkoterminowy.

Nocleg w Warszawie – hotele

Kiedy planujemy pobyt w mieście takim jak Warszawa, nocleg kojarzy nam się przede wszystkim z hotelem. Ten wybór ma swoje dobre strony, takie jak chociażby room serwis, restauracja „pod ręką”, dodatkowe usługi – sklepy, SPA, siłownia, basen. Tak naprawdę niczym nie musimy się zajmować – sprzątanie, wyposażenie, przygotowanie posiłków mamy w cenie. No właśnie cena… W przypadku wysokiego standardu i dobrej lokalizacji np. w centrum, za hotel trzeba sporo zapłacić. A przy tym mieszkamy w jednym z wielu pokojów, obowiązują nas np. ustalone godziny śniadań, na które raczej nie zejdziemy w szlafroku… Innymi słowy coś za coś.

Aby zmniejszyć nieco opłaty za nocleg w Warszawie w dobrym hotelu, można zdecydować się na mniej atrakcyjną lokalizację. Hotele na obrzeżach, poza jakże atrakcyjnym centrum, również mają wielu zwolenników, nie tylko ze względu na cenę – niektórzy preferują cichsze, spokojniejsze okolice. Niemniej jednak dla turystów nastawionych na zwiedzanie czy dla osób w podróżach służbowych albo szukających interesujących miejsc rozrywkowych i kulturalnych, najlepszym wyborem jest ścisłe centrum miasta.

A może apartament w Warszawie…?

Swoboda, luz, domowe warunki i nocleg w Warszawie tuż obok słynnej Marszałkowskiej albo pięknej Starówki? To jak najbardziej możliwe. Apartament w Warszawie to odpowiedź na takie właśnie oczekiwania wobec warunków pobytu i zakwaterowania. Dobrze urządzone i zlokalizowane apartamenty w Warszawie to praktycznie w pełni wyposażone mieszkania na doby, w których odnajdzie się zarówno menedżer w podróży służbowej, jak i liczna rodzina albo grupa przyjaciół na weekendowym wypadzie. Wynajmując taki apartament nie trzeba już stawiać się na śniadaniu o określonej porze, za ścianą nie ma kolejnych hotelowych pokojów.

Mamy wybór – możemy upichcić domowy obiad albo wyjść do jednej z wielu restauracji, jeśli apartament mieści się w atrakcyjnej okolicy. W takim komfortowym mieszkaniu znajduje się kompletnie wyposażona kuchnia, jest także łazienka z wanną lub nowoczesną kabiną natryskową i pralką. Oczywiście musimy zwrócić uwagę na standard, położenie oraz istotne szczegóły takie jak parking, dostęp do internetu, infrastruktura w najbliższym otoczeniu, dodatkowe usługi (np. śniadanie do apartamentu itp.)

City Apartments – noclegi w samym sercu miasta

Wiemy już że baza noclegowa w stolicy stale się rozwija, a im większa konkurencja tym lepsza jakość. Warto jednak postawić na sprawdzonych partnerów. Dobrym przykładem może być wynajem w pełni wyposażonego mieszkania na doby w City Apartments. Wieloletnia obecność na rynku, apartamenty w samym sercu Warszawy, różnorodność pod względem metrażu – to oferta na miarę oczekiwań wielu gości odwiedzających stolicę. Apartamenty w Warszawie oferowane przez City Apartments mieszą się w tak atrakcyjnych lokalizacjach, jak Hoża, Polna, Puławska, okolice Starówki, Placu Konstytucji, Marszałkowskiej. Są to mieszkania typu studio, z jedną, dwoma, a nawet trzema sypialniami. Zapewniają komfort i swobodę osobie podróżującej w pojedynkę, parze, rodzinie z dziećmi, a nawet kilkuosobowej grupie (szczegółowa oferta – https://www.cityapart.pl/apartamenty-warszawa-wynajem).

Planując pobyt w stolicy pamiętajmy o tym, że w Warszawie nocleg należy rezerwować z wyprzedzeniem. Wiemy już, że jest to miasto coraz bardziej atrakcyjne dla gości, a zatem może się zdarzyć, że interesujące, dobrze zlokalizowane miejsca będą już zajęte. Nie brakuje jednak osób, które lubią spontaniczne decyzje, z myślą o nich dostępne są np. oferty last minute w cenniku City Apartments. Warto także widzieć, że choć są to tzw. mieszkania na doby, czyli można je wynająć nawet na weekend, promocyjne ceny będą dotyczyć również dłuższych pobytów. Wybór jest zatem szeroki, różnorodny – zarówno pod względem standardu jak i cen. Rezerwacji apartamentu w Warszawie można dokonać najprościej i szybko online, za pośrednictwem strony cityapart.pl.


Porady

Powiązane artykuły