„Rekinki” i „Żółwiki” z wizytą w bibliotece szkolnej

W ostatnim czasie, w majowe poranki, bibliotekę szkolną odwiedziły grupy cztero- i pięciolatków z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Dla większości z dzieci była to już kolejna wizyta w krainie książki. Panie przedszkolanki dbają o to, by wyrabiać w swoich podopiecznych nawyki czytelnicze już od najmłodszych lat.

 

 

 

 

 

Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób można zapisać się do biblioteki szkolnej, by potem wypożyczać książki do domu, poznały tajniki pracy bibliotekarki i zwiedziły wnętrze biblioteki, poznając jej układ i księgozbiór.

„Rekinki”z zainteresowaniem wysłuchały czytania książki, w której pisarz, Paweł Beręsiewicz, zaprasza na nietypowe spotkanie autorskie i na kartach swojego dzieła odpowiada na różne dziecięce pytania, nawet te najbardziej zaskakujące, typu: „Czy pisarzom burczy w brzuchu?”.

Żółwiki wysłuchały czytania najpopularniejszych wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Utwory tych poetów łatwo wpadają w ucho, dzieci je lubią szczególnie, bo poza humorem, zawierają zaskakujące zakończenie, często poprzez zaprezentowaną historyjkę, uczą i wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre.

Na koniec spotkania dzieci obejrzały wystawę książeczki dziecięcej oraz nowości wydawnicze zakupione ostatnio do biblioteki szkolnej.

Justyna Kołodziej


Aktualności

Powiązane artykuły