List do redakcji: Szanowni Gołdapianie

Od wielu lat Andrzej Tobolski kłamie, bezpodstawnie oskarża, zniesławia, rzuca oskarżenia. Dotychczas uchodziło mu to bezkarnie. Po wielu latach, kiedy już przestałem pełnić funkcje burmistrza Gołdapi, w wyniku wielu namów znajomych, przyjaciół, członków rodziny i niemałej liczby mieszkańców Gołdapi zdecydowałem się bronić własnego dobrego imienia – imienia moich współpracowników i wielu radnych oraz pracowników samorządowych. Proces trwał dwa lata.

 

 

 

W dniu 12.06.2018 r. odbyła się przed Sądem Okręgowym w Suwałkach rozprawa apelacyjny, na której Sąd Okręgowy utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Olecku, który zapadł 26.02.2018 roku.

Sąd uznał racje Marka Mirosa, który w 2016 roku skierował wniosek z art. 212 § 2 k.k.

Przytoczony przepis kodeksu karnego to: „Art. 212. Zniesławienie

Kodeks karny § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.”

W wyniku procesu Andrzej Tobolski został uznany winnym zarzucanych mu czynów. W ustnym uzasadnieniu wyroku Sąd Okręgowy w Suwałkach stwierdził, iż warunkowe umorzenie postępowania karnego wobec Tobolskiego na okres jednego roku jest dla niego ostrzeżeniem.

Szanowni Państwo.

Mam nadzieję, że ten wyrok uchroni innych przed działaniem wielokrotnego kłamcy, jakim jest Andrzej Tobolski, który nie tylko wobec mnie, ale wobec wielu innych osób rozpowszechniał oszczerstwa i pomówienia.

Po 25 latach służby na stanowisku burmistrza Gołdapi, kiedy Gołdap radykalnie się zmieniła, mnie, mojej rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom, radnym i wielu obywatelom Gołdapi należy się spokój i szacunek. Tacy ludzie jak Tobolski nie są nam w stanie tego odebrać.

Z wyrazami szacunku

Marek Aleksander Miros

 

Niżej fotokopia fragmentu wyroku:


Aktualności

Powiązane artykuły

50 komentarzy do “List do redakcji: Szanowni Gołdapianie

 1. Andrzej

  jeżeli umarzanie wielo tysięcznych podatków w zadłużonej gminie ,na stadionie, człowiekowi który nie stworzył nawet jednego miejsca pracy , nie jest nieprawidłowością, jeżeli kupowanie alkoholu na fakturę,na koszt gminy, nie jest, delikatnie mówiąc, nieprawidłowością, oraz kilka innych wątków poruszanych przez pana Tobolskiego,może czasem chaotycznie, ale tylko dlatego, że są to ściśle strzeżone wykradane tajemnice pana Marka i jego ekipy, to drodzy Goldapianie, czy sądy wraz z tym panem nie uważają WAS za co najmniej nie mądrych ? co na to dobra zmiana ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. A propos Andrzej

   Jeżeli niepłacenie podatków gminie i wynagrodzeń pracownikom swojego zakładu (ewentualne płacenie w naturze), niepłacenie rolnikom, od których latami kupował owoce i warzywa nie jest nieprawidłowością, jeżeli obrażanie wielu zacnych ludzi i celowe ich oczernianie i opluwanie nie jest delikatnie mówiąc nieprawidłowością oraz kilka innych wątków z życia pana T………., to drodzy Gołdapianie ? A ciągłe donoszenie na uczciwych ludzi na Policję i do Prokuratury po to, żeby próbować ich oczernić i pomówić ? To może Pan A.T. jest ponad niezawisłym Sądem i Prokuraturą? Szeryf.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Andrzej

    napisałaś – czytaj zanim puścisz, czytaj, czytaj,czytaj i zastanów się co napisałaś.piernik i wiatrak,wspólne, zacznij prywatny bissnes i zobaczysz jego uroki, odpowiedzialność, ten,jak uważasz, zacny pan hulał i balował na koszt miasta, nasz,zarabiał 13 tys, a miasto powołało go w innym celu, pan Tobolski to ujawniał i nagłośnił i to też nie zadziałało, bo ponoć kłamał,farsa, a czy ściek który odprowadzany jest za wiedzą nowego prezesa PEWIK i który też nagłośnił pan Tobolski to też kłamstwo i pomówienie ? niech zdrowy rozsądek wróci do Goldapi, piętnujmy i eliminujmy patologię i nieudolnych zarządzających. tego życzę

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Kocham Cię Polsko

     Czy ktoś może mi wyjaśnić szerzej, o co chodzi z tym „ściekiem” ? Bardzo proszę

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. też cię kocham

      spytaj nowego herka

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
    2. Ja

     Kto mi powie, o co chodzi z tym ściekiem?

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. eva

      proszę Was! umiecie pisać a nie potraficie czytać? wujka googla zapytajcie

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
 2. Zuzia

  Krzyczał, kłamał, zaczepiał ludzi. Doczekał się i tak łagodnego wyroku. Na szczęście ma rok na zastanowienie się czy można innych obrażać. Czy z tego skorzysta?
  Czy prawdą jest, że obywatelka miasta poskarżyła się na Tobolskiego, że ostatnim czasie w chamski i arogancki sposób zaczepiał jąi jej pięcioletnie dziecko przy kompleksie Karuzela? Tak gadają na mieście.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Nina

   Gęsi gadają? Czy inne ptactwo? Może prawda jest zupełnie inna… najwidoczniej jak ta „zaczepiana” nie lubisz Pana T.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. Nina

  Panu MM ludzie już podziękowali 4 lata temu. Jeśli były burmistrz myśli o powrocie na czele z byłym przewodniczącym RM to mówię zdecydowane NIE! Przynajmniej obecny burmistrz nie umarza podatków najbogatszym. I tak się dziwię, że przez tyle lat ludzie oddawali swój głos… globalne oślepienie. Dobrze, że nastało przebudzenie….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ag

   Gratuluję Marku! Z tym typem tak właśnie trzeba. Wicestarościna też mu kiedyś nieźle dała na jakiejś sesji. Jak takie warunkowe umorzenie postępowania karnego ma się do tego, że ten typ jest radnym? Powiozą go?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. ga

    zarówno marek ( 5-minutowy sekretarz ) jak i wicestarościna są super, a może zapytasz o ziółka panią ? czyżby to była suszona mięta do herbapolu ? a może rumianek ?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. ja

    Wiestarościna to żona wicestarosty.
    Czy gołdapska wicestarosta ma żonę i czy ta żona gołdapskiej wicestarosty ma coś do powiedzienia na sesji? Ciekawe… 🙂

    Ag, jak się już zdecydowałaś zabrać głos publicznie, to używaj pojęć w takim znaczeniu, jakie mają, a nie w takim, w jakim myślisz, że mają.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Ag

     ja- jak będę chciała porady mądrali, to się do ciebie zwrócę, a póki co- czep się tramwaja

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 4. Ag

  I jeszcze jedno- gratuluję też decyzji, że autor tekstu i redakcja zdecydowali o pozostawieniu możliwości komentowania. Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że za czasów Mirosa rzadko zdarzało się, że komentarze wyłączano. Za to odkąd rządzi gwiazdor, nie ma możliwości skomentowania prawie żadnego artykułu dotyczącego jakiejkolwiek sfery związanej nawet w niewielkim stopniu z gminą i urzędem. Brakuje odwagi, żeby przeczytać parę krytycznych, ale prawdziwych słów?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Zbliżają się wybory

   Zbliżają się wybory wielkimi krokami. Burmistrz rozdaje intratne stanowiska na wodociągach !!!?
   Ciekawe ile osób „wystartuje” do wyborów na burmistrza i jakie zawiążą się koalicje ???

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Podkupił jednego tzw. „znaczącego” przeciwnika politycznego dając mu wysokie stanowisko w PWiK ???

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. Anonim

    „KONICZYNKA ” dogadała się z Luto i od 1 lipca na wodociągach będziemy mieli prezesa i dyrektora ? Tak szybko zmieniają się w tej ,Gołdapi koalicje?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 5. goldapiak

  pierwsze zdanie pana m.m i już kłamstwo, oskarżał tobolski o umarzanie podatków – tak, m.m umarzał / tak, inne sprawy też wyciągał ? tak, napisał Andrzej o wódce,wyjazdach i imprezach na nich, więc kto tu kłamie, kto kogo w konia robi ? idz pan mm wstydu oszczędż

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Ewa

  Jeden wart drugiego.Obu panom dziekujemy i szerokiej drogi byle daleko od nas.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Anonim

  Wszystko dobrze ale czas Pana M. i Pana bylego przewodniczacego juz koniec.Ludzie nie moga zrozumiec ze ludzie juz nie chca i pamietaja pewne sprawy.Teraz wszyscy krysztalowi.Słuchać nie można.Kazdy miły,uśmiechnięty wszystko dla swoich celów bo wybory.Ale kij ma dwa końce a klamstwa sa jeszcze gorsze.Polityka i stanowiska,kasa,cel w zyciu.Wszystkim radzę przemyśleć swoje zachowanie .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Nina

  Raport CBA Protokół Kontroli DR/84/15 z dnia 14.12.2015 r. cyt: „Pan burmistrz….., szczegółowo opisał o okolicznościach poinformowania p. …… o warunkach rozpatrzenia wniosku o umorzenie zaległości podatkowej: „(…. ) za nim go złożył, to zadzwonił do mnie i prosił o spotkanie. Zgodziłem się i umówiliśmy się na krótkie spotkanie w Warszawie, przed meczem piłki nożnej (Legia Warszawa), gdzie byłem razem z synami i wnukiem. Powiedział mi wtedy, że przez kilka lat nie prowadził działalności gospodarczej i …………. w pewnym momencie musiał wyjechać do USA. Powiedział mi też, że z uwagi na powyższe okoliczności, chce się zwrócić do mnie z wnioskiem o umorzenie zaległości podatkowej…. ” . Decyzją Burmistrza Gołdapi z dnia 01.08.2012 r. umorzono przedsiębiorcy zaległość podatkową wraz z odsetkami w kwocie 440 545,33 zł. Z raportu CBA: „Na dzień 30.06.2012 r. Agencja …. posiadała grunty warte 2 612 361,85 zł i środki pieniężne w kasie i na rachunkach w wysokości 705 013,01 zł. Wniosek? Czy łączy nas piłka?:-)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Zyga

  Nina, Andrzej, Andrzej, Nina
  Gdyby miał trochę godności, to uznałby przegraną. Dwa lata procesu, dwie niezależne instancje uznały, że kłamie, a on dalej swoje. Zawiadamia, oskarża, a wszystkie rewelacje okazują się pomówieniami.
  Dobrze Marek napisał. Wielokrotny kłamca.
  Żyje w swoim urojonym świecie, gdzie wszyscy kradną, oszukują, tylko on jest sprawiedliwy.
  Ciekaw jestem jak się wytłumaczy z tej sytuacji przy Karuzeli
  Napędza się konfliktem.
  Współczuję.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Kocham Cię Polsko.

   Kłamali to być moż świadkowie w sądzie. Sądy niestety dają wiarę kłamcom. Pan Andrzej wywlekał brudy m.m., o którychbja słyszałam jeszcze jako nastolatka, czyli wniosek jest jeden, dawno działo się źle na gminnym folwarku!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 10. Dzwonnik

  Nasze Sądy wolno mielą ale jednak mielą. Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. I co teraz ci wszyscy, którzy tak psioczyli na MM i gloryfikowali …tego drugiego? Łyso? W końcu się doczekał. Teraz rok próby.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. Kocham Cię Polsko.

  Nie łyso mi w ogóle. Z tego wszystkiwgo pocieszające jest to, że coniektórzy odeszli od korytka

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. Nina

  Gdyby kto inny miał więcej godności to by nie pchał się po przegranej dalej do koryta. Niestety przegrana boli, tyle lat burmistrzowania a tu taka porażka. Młody, niedoświadczony wygrał z najlepszym pod słońcem burmistrzem. Tyle sukcesów, tyle dobrego dla Gołdapi i co? Ludzie w końcu przejrzeli na oczy… czy raport CBA kłamie? Zyga, jak można było żyć ćwierć wieku w urojonym świecie? Pan bez skazy, który nie jest kłamcą bo wygrał proces. To dlaczego nie podał Tobolskiego za słowa z pierwszej ulotki? Czy tam też opisał nieprawdę? Ludzie odważni nie są mile widziani. Wszedłeś między wrony i masz krakać jak one. Jeżeli ktoś się wyłamuje to łamie schemat. Niestety takich pokornych „cielaków” jest coraz więcej. Jak przysłowie mówi „Pokorne ciele dwie matki ssie” Tu korzyść tam korzyść …a po co się wychylać? Mam dobrze i mogę przymknąć oko a jeszcze lepiej udawać, że nic się nie widzi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Huba

  Tysz prawda:-) Na dodatek na korzyść „młodego i niedoświadczonego” należy wpisać to, że w kontekście najważniejszych inwestycji bazuje prawie wyłącznie na pomysłach „doświadczonego” i spółki. Należy popierać taką bezinteresowność i szacunek dla poprzedników. No, może pomijając ten nonsens i groteskę, jaką jest pomysł reaktywowania kolei, szumnie nazywany „inicjatywą”:-):-):-) Ale wypadki przy pracy ma każdy samorządowiec. Aha… I jeszcze to – podkreślić trzeba transparentność „młodego i niedoświadczonego”, jego kulturalne podejście do ludzi, umiejętność dyskusji merytorycznej oraz to, że dał zatrudnienie swoim radnym i czasem ich członkom rodziny nie po znajomości, ale według kwalifikacji (w tym żonie jednego z nowych radnych). Dlatego w przypadku „młodego i niedoświadczonego” nie może być mowy o patologiach, kumoterstwie i nepotyzmie:-) Należy w związku z tym podkreślić jego niebywałe poczucie godności.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. tur-as

   Kocham Cię za ten wpis.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Ja tez.A największy błąd to to że nie ma Pani Lucyny.Kazdy o tym wie.A teraz jest jak jest.Ale przecież nic nie robiła,i wszystko źle.Dobre.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. Anonim

   Pewni ludzie nigdy nie otworzą oczu, bo przecież sa najlepsi i maja najlepszych specjalistów.Smiech na sali, tancza jak ktoś gra.Jakie to żałosne.Wszyscy to widzą ale ktoś nie.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. Anonim

   Ktoś dał sie omotać.Głuchy i ślepy.Ale tak to jest jak zwykle kobiety maja duży wpływ na decyzje.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    A kłamstwa maja krotkie nogi bo karma wraca podwójnie do wszystkich.Tylko czekać i zobaczymy kto będzie się śmiał.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 14. Nina

  Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. Na szczęście czas władzy absolutnej się skończył. Sukces byłego burmistrza jest prozaiczny i mało znaczący. Bardziej znaczące i poważne jest umarzanie podatków bogatym przedsiębiorcom. Podaję link do strony:

  http://bip.goldap.pl/pl/1271/14385/wykaz-osob-prawnych-i-fizycznych-oraz-jednostek-organizacyjnych-nieposiadajacych-osobowosci-prawnej-ktorym-w-zakresie-podatkow-lub-oplat-udzielono-ulg-odroczen-umorzen-lub-rozlozono-splate-na-raty-w-kwocie-przewyzszajacej-lacznie-5-zl-wraz-ze-wskazaniem-wysokosci-umorzonych-kwot-i-przyczyn-umorzenia-212-rok.html

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. Andrzej

  Po pierwsze .Nie zgadzam się z wyrokiem i dam temu wyraz w Skardze Nadzwyczajnej,która będzie złożona w najbliższym czasie.
  2.Sąd w dużej mierze oparł się na fałszywych zeznaniach świadków ,którzy mogli odwrócić wyrok w procesie.
  3.Sąd nie skazał mnie,czego żądał Marek M.ponieważ wina społeczna czynu nie jest znaczna.
  4.Materiały procesowe ujawnione przed sądem są porażające:
  -szereg uchybień i nieprawidłowości,które wywarły ujemny wpływ na gospodarkę finansową gminy poprzez regularne umarzanie podatków od nieruchomości wielu milionów złotych głównie dla bogatych i najbogatszych przedsiębiorców (Targowiska i Hale 440 tys zł,Budomex
  198 794 zł ,Cedat ponad 200 tys zł,producent jachtów 89409 ,Koronet 57 419 tys zł,tys.zł,Torfex,Iryd,AG koperty,właściciel sanatorium Przeds.Gospodarki Komunalnej Zdzisława G. itp
  Za te utracone wpływy gmina mogła poczynić inwestycje rzędu 30 milionów zł.przy założeniu otrzymania 85 % dotacji unijnej a 15 % wkładzie własnym.Jaki to gospodarz umarza podatki by następnie zaciągać kredyty i obligacje ?
  5.Marek M. wykorzystywał samochody służbowe do celów prywatnych przez 25 lat. Zezwolił na zakupy wódki i innych napojów alkoholowych za pieniądze podatników.(kilkadziesiąt faktur)
  6.Ponosi odpowiedzialność za fatalny nadzór nad gminnymi spółkami
  Piękna Góra i PEC ,które zbankrutowały przynosząc wielomilionowe straty dla mieszkańców. W 2012 r likwidując PEC nie dość ,że obciążył nas
  swoją nieudolnością kwotą 1.7 miliona zł to zezwolił na wyprzedaż sieci przesyłu ciepła,kotłowni i węzłów ciepłowniczych . Obecnie mieszkańcy są zaopatrywani przez prywatnego dostawcę z Tarnobrzega,który w każdej chwili może swoją działalność zakończyć a miasto pozostanie bez własnej infrastruktury.
  7.Marek M.dopuścił do gigantycznych zarobków swoich niektórych urzędników 16569.25 zł/ na miesiąc co w przypadku maksymalnego zadłużenia wydaje się irracjonalne.
  8.Wycieczki zagraniczne na koszt podatników z orgiami alkoholowymi i kompromitujące nas jego zachowania to były haniebne standardy,akceptowane przez większość radnych,którzy niestety nadal
  mają większość w Radzie Miejskiej.
  9.Miasto pod rządami Marka M. nie zadbało ,żeby zabezpieczyć majątek publiczny i dopuściło ,żeby kilku przedsiębiorców zawłaszczyło żwir ,piasek,kamienie i inne materiały w czasie modernizacji targowicy,budowy cmentarza czy zalewu.Straty należy liczyć na kilkanaście milionów zł
  10.Sąd nie dał wiary moim sugestiom ,że sponsorowanie kampanii wyborczej Gołdap Razem Marka M. mogło mieć drugie dno w szczególności kiedy wpłaty sięgają np. 47 tys przez właścicieli Irydu,20 tys zł Ryszarda P. 10 tys Zdzisława G.,który to w ogóle zaprzeczył ,żeby kiedykolwiek wpłacał jakieś pieniądze. Sędzia nie skorzystał z dostarczonych przeze mnie dowodów uzyskanych od Komisarza Wyborczego w Olsztynie.
  Moje intencje w ulotkach są jednoznaczne.Alarmowałem mieszkańców o wielu nieprawidłowościach,działaniach na szkodę finansów publicznych w gminie Gołdap i tak będę postępował bez względu na wyrok. Warto było poświęcić się dla dobra publicznego i odsunąć największego szkodnika Marka M. od władzy.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Banał

   Na miejscu pana M za te orgie znów spotkałbym się z panem w sądzie i ciekaw byłbym jak Pan to udowodni.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Bystry

    A gdzie i kto napisał o orgiach? Może Banał sam uczestniczyłeś w jakiejś? I teraz piszesz jakieś banalne frazesy.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Bjl

     Tu: „8.Wycieczki zagraniczne na koszt podatników z orgiami alkoholowymi i kompromitujące nas jego zachowania to były haniebne standardy,akceptowane przez większość radnych,którzy niestety nadal
     mają większość w Radzie Miejskiej.”

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Bystry

      Orgia alkoholowa to pijaństwo, impreza alkoholowa…. podobno ktoś przed wyborami spisał wszystkie grzechy główne pewnego Pana :-). Co niektórzy Polacy w Grecji dobrze się bawili…..

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
   2. N

    Zwłaszcza, ” iż warunkowe umorzenie postępowania karnego wobec Tobolskiego na okres jednego roku”.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. Anonim

   Ja za ten wpis jeszcze raz skierował bym sprawę do sądu. Tekst o orgiach to jest kalumnia i powinny się zająć tym kompetentne służby. Wyrok dla Pana Andrzeja T. zdecydowanie za niski.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 16. Klara

  Tak, tak panie Andrzeju. Ma pan całkowitą rację.
  A ziemia jest płaska.
  I z tymi czterema słoniami to też prawda.
  A pan jest prawy i uczciwy.
  I w życiu pan nie skłamał

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 17. Anonim

  ja cię, nie mogę… męczennik gminny

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 18. banał,anonim,klara srara i inni

  jak trzeba być głupi żeby negować fakty, a może by się wysilić i posprawdzać co nieco i dopiero się wypowiadać ? wy dalej święcie wierzycie w powrót swojego fuurera. a co do zarzutów dla pana A.T. prywatnych, to nie wasza sprawa, pan odpowiada za siebie, nazwiskiem,i firmą i to jego tematy,płaci podatki do gminy i pośrednio finansuje te anomalia i ma prawo się z tym nie zgadzać, problemy gminy są problemami nas wszystkich, ceny wody, dzierżaw,podatki, i to z czego to wynika piętnować i eliminować należy, m.in. balety,hulanki,umorzenia na takie kwoty że szok, BEZINTERSOWNE.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Bystry

   Brawo! Nic dodać nic ująć. Panu A.T chodzi o dobro publiczne czyli nas wszystkich. Umarzanie podatków dla bogatych przedsiębiorców… Przecież to prawie pół miliona złotych. Dziś kwota budżetu obywatelskiego wynosi 100 tyś. zł. Czyli kwota umorzenia to 4 lata budżetu – ile pomysłów obywateli można byłoby sfinansować za 440 tyś zł. Wystarczy wejść na BIP UM i posprawdzac czy Pan T. kłamie. Kto miał te umorzenia, w jakiej kwocie….. przecież to są te firmy, o których pisze pan T.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 19. Andrzej

  Chciałbym jeszcze uzupełnić swój komentarz ,że już pierwsza kontrola CBA w 2009 r. w Gminie Gołdap wykazała szereg uchybień,nieprawidłowości,przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez Burmistrza Gołdapi a umorzenie 1085 379.38 zł (jeden milion osiemdziesiąt pięć tys. trzysta siedemdziesiąt dziewięć zł naraziło gminę na duża szkodę. CBA wniosło o podjęcie konkretnych działań,które jak wiemy 3 lata póżniej zostały ponownie zignorowane.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 20. fanka

  No słuchajcie- sami debile wokół. CBA ignoruje takie ważne wskazówki od pana Andrzeja, sąd go skazuje, ludzie słuchać nie chcą o gigantycznych nadużyciach. Wszyscy ślepi, głusi i głupi. I tylko ON, ON JEDEN widzi, karze, piętnuje, walczy.i tę drzazgę w każdym, nawet najmniejszym oczku dostrzeże, tylko tego drągala we własnym nie widzi. Na szczęście widzi go ten ciemny i durny lud wokół.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 21. Iza

  Do takich jak fanka nie docierają istotne fakty ,że biorąc tylko dwa raporty CBA ten z 2009 r o umorzeniu 1 085 000 zł i ten z 2015 na 440 tys zł z naruszeniem prawa można faktycznie założyć ,że gmina mogłaby poczynić inwestycje warte 10 mln zł korzystając z dotacji unijnych gdzie wkład własny wynosi 15 %. Pewnie nie tęgo z rachunkami u fanki. A to takie proste liczenie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. tur-as

   No popatrz jaka ty mundra.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. as - tur

    a jaki ty głupi

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...