Dzień Otwarty Szkoły był także okazją do złożenia życzeń i wręczenia upominków rodzicom

W piątek 25 maja Szkoła Podstawowa w Lisach powitała w swoich progach dzieci, rodziców oraz licznie przybyłych gości. Ten szczególny dzień dla szkoły był połączony z Dniem Dziecka, Dniem Sportu Szkolnego i Dniem Rodziny. Spotkanie rozpoczęliśmy biegiem ulicznym, w którym wszyscy byli zwycięzcami.

 

 

 

Przedszkolaki z „Bajkolandii” oraz uczniowie naszej szkoły zaprezentowali część artystyczną, której myślą przewodnią było hasło: „Rodzina to skarb”. Bogaty repertuar piosenek oraz skeczy o tematyce rodzinnej urozmaicili nasi goście ze Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach.

Po zakończeniu części artystycznej na dzieci czekały liczne atrakcje w postaci gier, zabaw i konkursów, zorganizowanych przez animatorów „Wesołego Kangurka” z Gołdapi. Dzień Otwarty miał charakter pikniku rodzinnego, który przygotowali rodzice w formie bufetu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy wozów strażackich i sprzętu z Ochotniczej Straży Pożarnej w Baniach Mazurskich i Gołdapi. Strażacy zaprezentowali dzieciom mnóstwo ciekawych rekwizytów.

Na terenie szkoły dzieci uczestniczyły w konkurencjach sportowych. Z kolei uczniowie z klas IV-VII brali udział w rozgrywkach piłki nożnej. W tym dniu uczniowie mieli okazję korzystać z nowej trampoliny zakupionej przez sponsorów dla szkoły. Przedszkole „Bajkolandia” również otrzymało zabawki i sprzęt zakupiony przez radę rodziców.

Dzień Otwarty Szkoły był także okazją do złożenia życzeń i wręczenia upominków rodzicom i zaproszonym gościom. Tego dnia gościliśmy w naszej szkole ks. proboszcza Władysława Ładę, pana Andrzeja Ciołka – Starostę Powiatu Gołdapskiego, pana Dariusza Milczyńskiego z-cę Komendanta SG w Baniach Mazurskich, pana Jaromira Krajewskiego – dyrektora Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, pana Mirosława Sidora – dyrektora Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach, panią Agnieszkę Ozimek – dyrektora biblioteki, panią Joannę Orzeł – dyrektora ZPO w Baniach Mazurskich, Pana Czesława Karwowskiego – byłego dyrektora szkoły w Lisach, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bań Mazurskich, Gołdapi, i innych gości.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i współpracę przy organizacji tej szczególnej, otwartej dla wszystkich uroczystości.

Magdalena Grzeszczak


Aktualności

Powiązane artykuły