Działań „Alkohol i narkotyki”. Po raz kolejny pojawili się kierowcy na „podwójnym gazie”

W miniony weekend na drogach naszego naszego miasta i powiatu policjanci przeprowadzili kolejne działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg sprawdzili trzeźwość blisko 120 kierujących. Niestety po raz kolejny pojawili się kierowcy na „podwójnym gazie”. Podczas działań policjanci wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierowców.

 

 

 

W sobotę (9 czerwca) w trakcie prowadzonych w cały kraju działań „Alkohol i narkotyki” policjanci gołdapskiej drogówki przeprowadzili blisko 120 kontroli trzeźwości. Akcja pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu czterech kierowców, którzy zdecydowali się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest jazda pod wpływem alkoholu.

Pierwszym nietrzeźwym kierowcą był 61-letni mieszkaniec powiatu suwalskiego zatrzymany kilka minut po 11.00 w miejscowości Dubeninki. Mężczyzna kierował peugeotem mając w organizmie ponad 2 promile. 61-latek stracił prawo jazdy.

Około 19.30 w Widgirach gm. Banie Mazurskie funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który jechał rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało wynik blisko 2 promili.

Niespełna dwie godziny później w Główce gm. Gołdap funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. 49-latek „wydmuchał” prawie 2,5 promila alkoholu.

Ostatniego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali około 23.30 policjanci Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego na placu Zwycięstwa w Gołdapi. 41-letni kierowca audi miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Wkrótce mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły