Biwak – czyli odpoczynek i edukacja uczniów SP Lisy

Trzy majowe, słoneczne dni uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisach spędzili na biwaku w ośrodku wypoczynkowym ,,Świerkowa Skarpa” w Przerwankach. Razem z opiekunami odpoczywali w strefie ciszy nad bardzo czystym jeziorem Gołdopiwo.

 

 

 

 

 

Pogoda dopisała, tak więc uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji m. in. z kąpieli w jeziorze, boiska do piłki siatkowej i piłki nożnej, placu zabaw czy rowerów wodnych. Każdy miał możliwość brać udział w różnych grach i zabawach.

Dużą atrakcją były także odwiedziny harcerzy, którzy przygotowali program ,,100 lat dla Niepodległej” – opowieść o Rudym i Zośce, odgadywanie zaszyfrowanych rebusów patriotycznych, strzelanie do celu, udzielanie pierwszej pomocy, gry terenowe, chrzest biwakowiczów oraz wieczorne śpiewy i rozmowy przy ognisku.

Największą niespodzianką był chrzest, albowiem wszyscy musieli przejść po pokrzywach, szyszkach i wskoczyć do wody. Przemoczeni, ale uśmiechnięci uczniowie musieli wytarzać się w piasku. Ostatnim akcentem chrztu było spożycie mikstury i wypowiedzenie przybranego imienia na chrzcie.

Zdrowi, szczęśliwi, pełni optymizmu oraz opaleni wróciliśmy do domu. Na długo w pamięci naszych wychowanków pozostaną wspomnienia oraz wrażenia z udanego biwaku. Spędzony wspólnie czas był nagrodą za całoroczną, sumienną naukę bowiem lato wisi w powietrzu, a wakacje zbliżają się coraz większymi krokami.

Alina Chomyn, Krzysztof Kożak i Bożena Łobacz – opiekunowie uczniów SP Lisy


Aktualności

Powiązane artykuły