Aktywne dni szkoły w Boćwince

Ostatnie tygodnie roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej w Boćwince spędzali aktywnie, między innymi na wycieczkach do Ełku i Węgorzewa.

 

 

 

 

 

Pierwszą atrakcją wycieczki do Ełku (która odbyła się 5 czerwca) był seans filmowy. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały film pt. Futrzaki ruszają na ratunek.

Następnie uczestnicy wycieczki wybrali się na teren Ełckiej Kolei Wąskotorowej, podziwiali lokomotywy, wagony oraz różne eksponaty związane z rozwojem i funkcjonowaniem kolei.

Po obejrzeniu zabytkowego taboru EKW dzieci wyruszyły na przejażdżkę kolejką wąskotorową. Podczas podróży (trasa Ełk – Sypitki – Ełk) podziwiały piękno przyrody i malownicze mazurskie tereny. Wycieczka była udana i zostanie na długo w pamięci.

 

 

***

Kilka tygodni wcześniej uczniowie Szkoły Podstawowej w Boćwince pojechali do Węgorzewa na spektakl teatralny „Opowieści z lodowej krainy”, przygotowany przez Teatr Współczesny w Krakowie.

Inscenizacja oparta była na motywach popularnego animowanego filmu – „Kraina Lodu”. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wspaniały spektakl i śledziły losy bohaterów.

 


Aktualności

Powiązane artykuły