„Zadbaj o ładny uśmiech” – przedszkolaki z wizytą u stomatologa

W ramach zajęć „Zdrowy przedszkolak”, wychowankowie grupy Krabiki (trzylatki) z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi, odwiedziły jeden z miejscowych gabinetów stomatologicznych.

 

 

 

 

 

Wizyta rozpoczęła się od serdecznego powitania i pogadanki na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz o przełamaniu obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowaniu nawyków prozdrowotnych. Pani doktor pouczyła dzieci, że po zjedzeniu słodkości jeżeli nie mamy możliwości umycia zębów to jakie warzywa i owoce należy spożyć aby je oczyścić.

Następnie dzieci miały okazję obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Pani doktor zaprezentowała i omówiła poszczególne instrumenty stomatologiczne. A potem prawie wszystkie dzieci chętnie usiadły na fotel i pani dentystka sprawdziła ich stan uzębienia. Na zakończenie wizyty każdy z Krabików otrzymał w prezencie bańki mydlane lub duże balony. W zamian trzylatki podziękowały pani doktor wręczając jej wcześniej przygotowaną laurkę.


Aktualności

Powiązane artykuły