Właściwa postawa obywatela – nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu

Policjanci z Gołdapi zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Sprawca został ujęty dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców, który zaniepokojony stanem, w jakim znajduje się siedzący za kierownicą mężczyzna, natychmiast zaalarmował policjantów.

 

 

 

 

 

Nie po raz pierwszy mieszkańcy powiatu gołdapskiego reagują na nietrzeźwych kierowców, którzy stanowią realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Tym razem o takiej sytuacji policjanci zostali poinformowani we wtorek (14 maja) w nocy. Mieszkaniec widząc jak nietrzeźwy mężczyzna w jednym ze sklepów kupuje alkohol, a następnie wsiada za kierownicę opla natychmiast zareagował dzwoniąc pod numer alarmowy. Policjanci zatrzymali 46-latka i poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik był jednoznaczny – mężczyzna miał ponad 2,5 promila.

Tej samej nocy tuż po 3:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi został poinformowany, że pomiędzy Gołdapią a Jabramowem pojazd zjechał do rowu. Policjanci którzy przybyli na miejsce nie zastali kierowcy przy leżącym w rowie mercedesie. Uwagę policjantów zwrócił stojący w znacznej odległości mężczyzna, który na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Policjanci szybko ustalili, co było przyczyną takiego zachowania 21-letniego gołdapianina. Poddany na zawartość alkoholu w organizmie wydmuchał ponad 1,5 promila. Mężczyzna po wytrzeźwieniu złożył stosowne wyjaśnienia, w których przyznał się do kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. Wkrótce za popełniony czyn „kierowcy” odpowiedzą przed Sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami na okres nawet do 15 lat.

Pamiętajmy, że każdy pijany kierujący to potencjalny sprawca wypadku drogowego i w konsekwencji ludzkiego nieszczęścia. Natychmiastowe wyeliminowanie z ruchu takiego delikwenta niejednokrotnie chroni życie jego i innych uczestników ruchu.

Mieszkańcowi gminy Gołdap za postawę godną naśladowania należą się podziękowania. Dzięki jego reakcji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze.


Aktualności

Powiązane artykuły