„The Best Singer Ever” – III Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

W czwartek 24 maja w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „The Best Singer Ever” pod patronatem Burmistrza Gołdapi. Tego dnia gościliśmy w naszej szkole 24 wykonawców, którzy przybyli do nas z aż 9 szkół naszego powiatu.

 

 

 

Celem konkursu jest m.in.:

– prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów;
– promowanie aktywności twórczej wśród uczniów;
– motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób;
– praca nad poprawną wymową;
– przygotowanie uczniów do występów publicznych.

W tym roku uczniowie występowali w trzech kategoriach wiekowych: kategoria klas 1-3 szkoły podstawowej, kategoria klas 4-5 szkoły podstawowej oraz kategoria klas 6-7 szkoły podstawowej.

Jury, w skład którego weszli: pani Agnieszka Wojtala – przedstawiciel gminy Gołdap, pan Piotr Sobczak – nauczyciel języka angielskiego w LO oraz pan Piotr Bardoński – muzyk, oceniało poprawność językową, stronę wokalną oraz ogólne wrażenie artystyczne wykonywanych utworów.

Po długiej debacie jury przyznało następujące miejsca

Kategoria klas 1-3:

I miejsce – Michalina Chmiel z SP nr 1 w Gołdapi;

II miejsce – duet – Nikola Putra, Anastazja Warakomska z SP w Pogorzeli;

III miejsce – duet – Michalina Kowalewska, Oliwia Płach z SP nr 1 w Gołdapi;

Wyróżnienie – duet – Maria Osińska, Luiza Trzasko z SP w Grabowie.

Kategoria klas 4-5:

I miejsce – Nikola Perduta z SP w Grabowie;

II miejsce – Gabriela Typyło z SP w Baniach Mazurskich;

III miejsce – Dawid Goszczyk z SP w Lisach.

Kategoria klas 6-7:

I miejsce – ex aequo – Weronika Pietruszewska z SP nr 3 oraz Zuzanna Symko z SP nr 5

w Gołdapi;

II miejsce – Emilia Stankiewicz z SP nr 1 w Gołdapi;

III miejsce – Klaudia Żrubek z SP nr 3 W Gołdapi.

Przyznano również trzy wyróżnienia – Patrycji Aniołowskiej z SP w Lisach, Martynie Dudkowskiej z SP nr 3 w Gołdapi oraz Hannie Kowalewskiej z SP nr 1 w Gołdapi.

Nagrody wręczone wykonawcom zostały ufundowane przez: Urząd Miejski w Gołdapi; Fundację Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej; Przedsiębiorstwo „IRYD” Sp. z o.o.; Przedsiębiorstwo Usługi Transportowe i Wywóz Nieczystości – Józef Brzeziński i Piekarnię „Tygrys” w Baniach Mazurskich – Karol Szablak.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego konkursu.

Dziękujemy również uczestnikom i ich opiekunom za wspaniałe przygotowanie występów oraz wszystkim pracownikom oraz uczniom naszej szkoły biorącym udział w przygotowaniu konkursu, który okazał się wspaniałą ucztą muzyczną. I – ponieważ cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodych artystów – już dziś zapraszamy za rok!

Anna Buczyńska – koordynator konkursu


Aktualności

Powiązane artykuły