Siatkarze z „Trójki” dwa razy na podium w Węgorzewie

W niedzielę 6 maja, jednocześnie na dwóch Halach w Węgorzewie odbył się piąty, a zarazem ostatni Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Mini Siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2018. Tradycyjnie chłopcy rywalizowali w konkurencjach: „2”, „3” „4”. Po osiem najlepszych drużyn, które zdobyły najwięcej punktów do klasyfikacji generalnej spotka się w sobotę, 2 czerwca w Elblągu w turnieju finałowym.

 

 

 

 

 

Ta impreza z kolei wyłoni reprezentantów województwa (po dwa najlepsze zespoły), które wystąpią w finale krajowym w Zabrzu 6-8 lipca. Będzie to święto siatkówki, gdzie oprócz rywalizacji sportowej nie zabraknie innych atrakcji, a obecność gwiazd tej dyscypliny stanie się dla młodych uczestników wielką sportową przygodą. W węgorzewskim turnieju wystąpiły cztery zespoły chłopców Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Na początek drużyny grały w grupach systemem „każdy z każdym”. Grający w „czwórkach” zespół SP 3 UKS „Trójka” Gołdap w składzie: Piotr Górski, Oskar Stalewski, Dominik Wawrukiewicz, Maciej Wądołowski zdominował swoją grupę, odnosząc trzy zwycięstwa. Gołdapscy siatkarze pokonali 2:0 – UKS Olimpijczyk Olsztynek 2, 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 3 i 2:0 – Szkołę Sportową Ełk 1.

W półfinale imprezy odnieśli zwycięstwo 2:0 nad IKS Atak Elbląg 2. W zaciętym meczu o złoto pokonali 2:1 (15:6, 13:15, 8:3) – Kurianvolley Olsztyn 1 i na ich konto wpłynęło 15 niezwykle cennych punktów. Zespół „trójek” SP 3 UKS „Trójka” Gołdap 1 w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Mieszko Makarski oraz Maksymilian Janiuk wygrał swoją grupę. Gołdapscy siatkarze pokonali 2:0 – Szkołę Sportową Ełk 2, 2:0 – Truso Salwator Elbląg i 2:0 – MUKS Omegę Mrągowo 3.

W ćwierćfinale pokonali 2:0 – Szkołę Sportową Ełk 3. W meczu półfinałowym okazali się lepsi od Kurianvolley Olsztyn 2 (2:0). W niedzielnym finale po zaciętej i emocjonalnej grze przegrali 1:2 (13:15, 15:12, 6:8) z aktualnymi mistrzami województwa – MOSiR Giżycko. Totalny chaos panował w turnieju „dwójek”.

Na 32 zespoły zgłoszone i rozlosowane przybyło tylko 18 dwójek. Po nowym losowaniu w grupach odbyły się pojedyncze spotkania. Dwa gołdapskie zespoły nie przebrnęły do ćwierćfinału i zagrały spotkania o miejsce 9/16. Ostatecznie Paweł Jurewicz i Jeremi Wojtas po wygraniu na tym etapie wszystkich trzech spotkań zajęli miejsce dziewiąte, a Piotr Zadroga i Piotr Dadura miejsce trzynaste.

Organizatorem turnieju w Węgorzewie był: UKS Koszałek Opałek Węgorzewo przy współudziale Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej w Olsztynie oraz OSiR w Węgorzewie.

 

 

Powiązane artykuły