Pijani – kierowca i pijany rowerzysta

W miniony weekend policjanci z Gołdapi „złapali” dwóch kierujących, którzy wyjechali na drogę będąc pod działaniem alkoholu. Rowerzysta z wynikiem 2,5 promila a kierowca opla z blisko 1,5 promila już wkrótce odpowiedzą przed sądem. Dodatkowo cyklista odpowie za jazdę wbrew orzeczonemu zakazowi.

 

 

 

 

Miniony weekend dla mieszkańca Gołdapi i gminy Gołdap zakończy się postępowaniem i tłumaczeniem w sądzie. 29- i 27-latek urządzili sobie przejażdżkę będąc pod wpływem alkoholu. Do tego 29-cyklista jechał mimo obowiązującego go zakazu.

W sobotę (26 maja) około 15.30 policjanci z gołdapskiej drogówki zatrzymali w Boćwince (gmina Gołdap) mężczyznę, który jechał rowerem, a jego wygląd wskazywał na to, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że 29-latek ma w wydychanym powietrzu 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że do końca czerwca br. obowiązywał go zakaz prowadzenia pojazdów, w tym również rowerów.

Drugim złapanym na gorącym uczynku był 27-latek z Gołdapi. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę (27.05) kilka minut po 20.00 do kontroli drogowej na ul. Jeziorowej. Miał w wydychanym powietrzu prawie 1,5 promila alkoholu.

Obaj mężczyźni już wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Red. KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły