Dzień Rodziny i Dzień Strażaka w SP w Grabowie!

W sobotę, 26 maja, w naszej szkole odchodziliśmy ważne dla nas wszystkich święto – Dzień Matki połączony z obchodami Dnia Dziecka. W organizację tej świetnej imprezy włączyły się jednostki Straży Pożarnej, a dokładnie OSP Grabowo i OSP Dunajek, którzy w ten sposób także uczcili swoje święto – Dzień Strażaka.

 

 

 

 

Przybyło wielu rodziców, starsze rodzeństwo, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz oczywiście mocna reprezentacja strażaków, także frekwencja dopisała (podobnie jak pogoda!).

Na początku wysłuchaliśmy wystąpień najmłodszych uczniów, którzy przygotowali rozśpiewane życzenia dla naszych Mam i Tatusiów. Następnie całymi rodzinami próbowaliśmy swoich sił w konkurencja typowych dla zawodów strażackich. Był bieg z przeszkodami i zespołowe pompowanie wody do celu.

Każdy mógł tu sprawdzić swoje możliwości – i faktycznie chętnych było bardzo wielu. Po wspólnej zabawie i niewielkim wysiłku na świeżym powietrzu dopisywały apetyty, więc chętnie udaliśmy się na kiełbaski
z grilla. Przez cały czas wspólnej zabawy uczniowie mogli skorzystać z malowania twarzy, dlatego po boisku biegały małe „kotki i tygryski”. Smacznym akcentem na zakończenie spotkania były lody dla wszystkich.

Największe emocje czekały na najbardziej wytrwałych, a był to wielki prysznic zafundowany przez wóz strażacki na boisku szkolnym, który sprawił, że większość obecnych wyglądała jak „zmokłe kury”. Jednak uśmiechy na twarzach udowodniły, że umiemy się bawić i nie obrażamy za lanie wody ze strażackiej sikawki.

Jeszcze raz zatem wielkie dzięki strażakom z Grabowa i Dunajka za wspaniałą zabawę i wspólne trenowanie umiejętności strażackich. Uczniom bardzo się podobały takie wspólne obchody pełne nietypowych atrakcji.

Brygida Mościńska

Powiązane artykuły