Inni napisali: W sprawie drogi nr 651

Na profilu „Gołdap – Dobro Wspólne i Rozwój” znajduje się relacja Zbigniewa Mieruńskiego z kolejnego spotkania dotyczącego modernizacji drogi wojewódzkiej 651. Kontrowersje wzbudza przebieg odcinka dotyczy odcinka przebiegającego przez miasto, ulicami: ulicami Suwalską, Kolejową, 1-go Maja i Zatorową. Autor pisze:

 

 

 

 

 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele mieszkańców, przewodniczący Rady Powiatu, Burmistrz, Starosta i ich pracownicy. Uczestnicy wymienili się bieżącymi informacjami dotyczącymi spraw związanych z modernizacją ulic. 
Mieszkańcy przedstawili żądania przeprowadzenia ponownych konsultacji w sprawie przebiegu DW 651 oraz zmiany stanowiska władz powiatu na temat trasy przebiegu DW 651 przez teren miasta Gołdap i rozpoczęcia prac nad projektem, który połączy drogę 651 z drogą 65 omijając tym samym miasto Gołdap. 

Za przebiegiem drogi 651 ulicami Suwalską, Kolejową, 1-go Maja, Zatorową w ubiegłym roku lobbowały w województwie władze powiatu. Na pytanie zadane Staroście „Czy władze powiatu zmienią swoje stanowisko w sprawie przebiegu drogi przez miasto?” nie uzyskaliśmy jednoznacznej odpowiedzi. Nie zadeklarowano też współpracy z mieszkańcami w sprawie stworzenia południowo-wschodniego odcinka obwodnicy Gołdapi.
Pomoc w działaniach na rzecz stworzenia pełnej obwodnicy Gołdapi zadeklarował Burmistrz Gołdapi.
Wiceburmistrz ma ustalić termin spotkania z dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich i przedstawicielem marszałka Województwa.

Wczoraj wysłaliśmy też pisma w sprawie nieskutecznego powiadomienia o konsultacjach podpisane przez 95 mieszkańców. Dziękujemy dla wszystkich za wsparcie.
Skany pism w załączeniu.
Zbigniew Mieruński


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Inni napisali: W sprawie drogi nr 651

 1. Zainteresowany

  Gratulacje wysłanych pism. 95 osób podpisuje się pod pismem i nikt nawet nie czyta pod czym się podpisuje?
  W piśmie do Starosty : „Powiat Gołdapski nie przeprowadziła… ” – bez komentarza
  W obu pismach: ….. Przytorową i Gumbińską.” – okazuje się, że nawet kopiując tekst trzeba go przeczytać.

  Naprawdę gratuluję, o ile Starosta zapewne się domyśli że to pomyłka, o tyle Zarząd Dróg Wojewódzkich może wpaść w konsternację o co w piśmie chodzi. Wysyłając pisma do takich instytucji powinno się naprawdę przyłożyć jeśli chce się być traktowanym poważnie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. m&m

   Jak ktoś się nie ma do czego przyczepić czepia się do literówek!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Remigiusz

    Jest takie powiedzenie -jeśli nie potrafisz nie pchaj się na afisz.
    Jeżeli ktoś nie ma dostatecznej wiedzy lub nie umie w sposób merytoryczny przekazać
    tego co ma do powiedzenia , nie powinien zabierać głosu. Co to oznacza ” czepia się
    literówek” ?.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 2. Zbigniew Mieruński

  Wczoraj, z Panią Bożeną Komiencz, uczestniliśmy w spotkaniu z Panem Adamem Bodnarem – Rzecznikiem Praw Obywatelskich, na którym przedstawiliśmy naszą sprawę. Rzecznik zadeklarował zającie się sprawą planowanej przebudowy ulic: Suwalskiej, Kolejowej, 1-go Maja, Zatorowej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...