Wybuch gazu w Baniach Mazurskich!

Policjanci z Gołdapi wyjaśniają przyczyny i okoliczności wybuchu gazu do którego doszło dziś w Baniach Mazurskich. Podmuch był tak silny, że powybijał szyby.

 

 

 

 

Dziś (8 kwietnia) policjanci w Gołdapi otrzymali informację o wybuchu gazu w Baniach Mazurskich. Jak się okazało, do wybuch doszło w jednym z mieszkań podczas wymiany butli z gazem. Poszkodowane są dwie dorosłe osoby, które przebywały w kuchni w momencie zdarzenia. 53-letnia kobieta i jej 27-letni syn doznali poparzeń twarzy. Siła wybuchu była tak duża, że „wyleciały” szyby w sąsiednich pokojach. Policjanci ustalają obecnie szczegółowe okoliczności całego zdarzenia.

PRZYPOMINAMY!!

Instalacja gazowa w budynku powinna być poddawana kontroli okresowej co najmniej raz w roku. Kontrole powinny być przeprowadzone przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje art. 62 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 poz. 290).

Wymianę butli należy zlecić (o ile jest to możliwie) osobie zajmującej się dystrybucją gazu.

Podczas wymiany butli we własnym zakresie należy zwrócić uwagę na:

  • stan butli (ewentualne uszkodzenia lub odkształcenia);
  • stan uszczelki gumowej;
  • szczelność butli po zakręceniu reduktora na zaworze butli.

W celu poprawy własnego bezpieczeństwa należy rozważyć zamontowanie odpowiednich czujek gazu, które wykryją i zasygnalizują obecność gazu w pomieszczeniu.


Aktualności

Powiązane artykuły