Wielkanoc policyjnym okiem

Policjanci zakończyli działania „Wielkanoc 2018”. Na pewno można powiedzieć, że tradycyjne życzenia „spokojnych świąt” – spełniły się, bo miniona Wielkanoc należała rzeczywiście do spokojnych. Mundurowi święta wielkanocne spędzili w służbie. Wzmocniono szczególnie siły w zakresie ruchu drogowego. Wraz z drogówką służbę pełnili policjanci wszystkich pionów. Działania podobnie jak w całym kraju trwały od 29 marca do 2 kwietnia.

 

 

 

 

 

W Wielki Piątek pierwsi policjanci zaplanowani w ramach akcji, zabezpieczali przemarsze wiernych podczas dróg krzyżowych organizowanych przez parafie powiatu gołdapskiego.

Nad bezpieczeństwem na gołdapskich drogach czuwali funkcjonariusze wszystkich wydziałów miejscowej komendy. Policyjne patrole można było spotkać na ruchliwych odcinkach dróg powiatu gołdapskiego. Podczas kontroli drogowej każdy kierowca pojazdu musiał liczyć się ze sprawdzeniem stanu trzeźwości.

W piątek doszło do dwóch niegroźnych zdarzeń drogowych. Obywatelka Rosji wyjeżdżając z parkingu na ul. Partyzantów nie zachowała należytej ostrożności i podczas wykonywania skrętu w prawo uderzyła w zaparkowany pojazd. W tym samym dniu przy ul. Żeromskiego kierowca w trakcie omijania nie zachował bezpiecznej odległości i również uderzył w unieruchomiony pojazd. W poniedziałek Wielkanocny na trasie Błąkały – Linowo na łuku drogi pojazdy osobowe zderzyły się lusterkami. Na szczęście w wyniku zdarzeń nikt nie odniósł obrażeń.

W sobotę, policjanci zatrzymali gołdapianina który posiadał susz roślinny. Do zatrzymania doszło w godzinach popołudniowych. Policjanci zauważyli grupę młodych mężczyzn, którzy przy jednym z bloków spożywali alkohol. Na widok radiowozu 31-latek wyrzucił torebkę strunową w której znajdował się susz. Substancja została przez policjantów zabezpieczona w celu przeprowadzenia badań. Jeżeli okaże się, że jest to marihuana lub inne środki zakazane, sprawcy przedstawione zostaną zarzuty posiadania środków odurzających. Pamiętajmy, że obowiązujące w Polsce prawo nie zezwala na posiadanie nawet niewielkich ilości narkotyków. Za ich posiadanie grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Policjanci Wydziału Kryminalnego – którzy choć mniej widoczni, bo nieumundurowaniu – również pracowali. Śledczy podkreślają, że w święta nie odnotowali większej niż zazwyczaj ilości zdarzeń o charakterze kryminalnym. Zatem podsumowując minioną Wielkanoc z całą pewnością można uznać, że tradycyjne życzenia „spokojnych świąt” spełniły się.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły