Trzem gołdapianom postawiono zarzuty pobicia na tle narodowościowym

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach postawiła zarzuty pobicia na tle narodowościowym trzem młodym mieszkańcom Gołdapi, którzy 8 kwietnia zaczepili grupę obywateli Białorusi pracujących w naszym mieście. Zaatakowali ich między innymi gazem łzawiącym, dwóch bili pięściami, jeden z Białorusinów otrzymał uderzenie butelką w głowę.

 

 

 

 

Jak informuje https://olsztyn.onet.pl: Policja zatrzymała sprawców, którzy przyznali się winy. Powiedzieli funkcjonariuszom, że nie spodobało się im, że mężczyźni mówili „po rusku”. (…) Podejrzani są na wolności, ale zastosowano wobec nich dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz do miejsc, gdzie mieszkają Białorusini. W Gołdapi mieszka i pracuje prawie 200 obywateli Białorusi

Krewkim gołdapianom grozi za to do 7,5 roku więzienia.

 

 

.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Trzem gołdapianom postawiono zarzuty pobicia na tle narodowościowym

 1. J

  Takim krewkim młodzianom powinien sąd dołożyć po bezwzględnej odsiadce. Może niekoniecznie zaraz po 7,5 roku, ale bezwzględnie. Żeby nauczyli się tolerancji i nabrali rozumu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. To bardzo smutne, że takie wynaturzenia dotarły również do Gołdapi. Tak, powinni siedzieć bezwzględnie.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. K

   J, Twoja wiara, że odsiadka nauczy tolerancji powala z nóg. Pewnie jeszcze wierzysz, że zwiększenie kar zmniejszy przestępczość.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...