Spotkanie z Piłsudczykami

Grupa młodzieży z CKiW OHP w Gołdapi na zaproszenie Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej,  państwa Anny i Lecha Marczaków, złożyła wizytę w okazałym,  urokliwie położonym – wśród mazurskich lasów i jezior – Majątku Giże koło Świętajna. Ów Majątek będący własnością państwa Marczaków jest swoistą ostoją patriotyzmu i natury.

 

 

 

W roli gospodarza i zarazem przewodnika po posiadłości wystąpiła pani Anna Marczak w towarzystwie pana Władysława Krajewskiego – prezesa Związku Piłsudczyków RP  oddział w Olecku. Wizyta młodzieży gołdapskiej placówki odbyła się właśnie w ramach podpisanego porozumienia o wzajemnej współpracy z miejscowym Związkiem Piłsudczyków.

Młodzi uczestnicy mieli okazję zobaczyć pomnik zasłużonego Polaka – Marszałka Józefa Piłsudskiego. Monument został wzniesiony w 2017 r. z okazji 150. rocznicy urodzin wodza oraz 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej. Czcząc pamięć wodza i jego zasługi dla naszego kraju uczestnicy zapalili symboliczny znicz. Wśród atrakcji przedsięwzięcia był także dąb – zasadzony przez nieżyjącego już Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Młodzież zwiedziła również wnętrza budynków Majątku. Byliśmy w Sali Prezydenckiej i Dębowej, obejrzeliśmy zdjęcia z wizyt złożonych w posiadłości przez ważne osobistości państwowe, w tym obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę.

Pani Anna Marczak oraz pan Władysław Krajewski w niezwykle interesujący sposób opowiadali młodzieży o pielęgnacji tradycji patriotycznych, krzewiąc wśród młodego pokolenia miłość do ojczyzny i ukazując jednocześnie niezwykle ważną rolę obywatelskiego wychowania.

Dziękujemy !

Kadra pedagogiczna


Aktualności

Powiązane artykuły