Sala gimnastyczna „trójki” po raz czwarty tętniła życiem siatkarskim

W wielki czwartek, 29 marca na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi  odbył się IV Świąteczny Turniej Siatkarskich „Dwójek” (rocz. 2007 i mł.) i „Trójek” (rocz. 2006 i mł.) Chłopców o Puchar Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego Trójka Gołdap. W turnieju „Dwójek” wystąpiły cztery zespoły z klas trzecich i czwartych, które zagrały systemem każdy z każdym.

 

 

 

 

 

 

Emocji na sali nie brakowało. Chłopcy grali bardzo efektownie. Bezkonkurencyjny okazał się doświadczony duet: Maciej Świętoń / Szymon Wysocki, dla których był to sprawdzian umiejętności pod kontem grania turniejowego. Zwycięzcy pod nazwą „Team Śliwka” odnieśli trzy wygrane i zapewnili sobie tytułowy puchar.

Drugie miejsce wywalczyli siatkarze z drużyny „Gołdapianie” (Piotr Zadroga, Piotr Dadura), którzy zanotowali tylko jedną porażkę. Na najniższym miejscu podium turniej ukończyli adepci z zespołu „Pawełomocni” (Paweł Jurewicz, Jeremi Wojtas). Po zmaganiach najmłodszych adeptów do gry przystąpili nieco starsi siatkarze. Do walki w „Trójkach” przystąpiły trzy drużyny. Turniej wyraźnie przebiegał pod dyktando doświadczonej ekipy „Virtus.Pro” (Antoni Buraczewski, Michał Ostrowski, Mieszko Makarski), która odniosła komplet zwycięstw. Drugie miejsce wywalczył „Team Magik” (Maciej Świętoń, Olaf Rykaczewski, Szymon Wysocki). Trzecia lokata przypadła zespołowi „Trio” (Jeremi Wojtas, Piotr Zadroga, Piotr Dadura).

Dwóch wyróżniających się zawodników otrzymało w nagrodę pamiątkowe statuetki: Piotr Zadroga i Mieszko Makarski. Wszyscy siatkarze otrzymali pamiątkowe dyplom oraz piękne puchary. Lokalny turniej jest przykładem, że siatkówka mocno rozwija się na naszym terenie. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi, Gołdapski Szkolny Związek Sportowy i UKS Trójka Gołdap, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap i Starostwo Powiatowe.

 

 

 

Powiązane artykuły