Promile na drogach

Pijani kierowcy to zmora warmińsko-mazurskich dróg. W miniony weekend w naszym województwie policjanci zatrzymali 47 nietrzeźwych kierujących, z czego dwóch w powiecie gołdapskim.

 

 

 

 

 

W sobotę (14.04.) około 14:00 w Pluszkiejmach uwagę policjantów przykuł rowerzysta jadący środkiem drogi w sposób sugerujący, że ma do pokonania nie lada tor przeszkód… Jak się okazało był to 30-letni mieszkaniec powiatu oleckiego, który wracał z pracy. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu. Kierowanie rowerem na podwójnym gazie to najczęściej 500 złotowy mandat karny, a czasem wniosek do sądu.

W tym samym dniu około 16:00 na trasie Żytkiejmy – Błąkały policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 52-letnią mieszkankę gminy Pozezdrze. Kobieta poruszała się samochodem osobowym mając prawie 2 promile alkoholu.

Nietrzeźwej kierującej policjanci zatrzymali prawo jazdy. Wkrótce za popełniony czyn odpowie przed sądem. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami na okres nawet do 15 lat.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego nie bójmy się reagować w podobnych sytuacjach dzwoniąc na policję lub dokonując samemu zatrzymania. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

,


Aktualności

Powiązane artykuły