Po raz drugi uczcili pamięć Piotra Dawida Puchlika i wywalczyli 9 miejsc na podium

W hali Szkoły Podstawowej w Słobódce został rozegrany II Memoriał im. Piotra Dawida Puchlika, zmarłego w 2015 roku w wieku zaledwie 31 lat trenera tenisa stołowego, nauczyciela i wychowawcy. Patronat nad zawodami objął przewodniczący Rady Gminy Szypliszki pan Stanisław Gibowicz, który ufundował oraz wręczył nagrody i medale.

Zawody zostały rozegrane w 7 kategoriach wiekowych: dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych (klas I-III i IV-VII), chłopców z gimnazjów, chłopców ze szkół średnich, open oraz w grach podwójnych.

W turnieju udział wzięło 70 zawodników reprezentujących: Suwałki, Gołdap, Raczki, Słobódkę, Kaletnik, Pisanicę, Białobrzegi, Olecko i Wyłkowyszki (Litwa).

Organizatorzy uhonorowali nagrodami Zbigniewa Bobryka z Pisanicy oraz Marka Różyckiego z Gołdapi – za włożoną pracę w rozwój sekcji tenisa stołowego w Gminie Szypliszki.

W ramach podziękowania za wspaniałą wieloletnią współpracę zawodnicy z Gołdapi wręczyli upominki organizatorom memoriału. Sponsorem upominków było Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz Gmina Gołdap.